פעילויות זולות בדרום

תוכן

 1. 1 אזור הדרום.
  1. 1.1 באר שבע – חיה בסרט
  2. 1.2 פסטיבל הסרט הקצר באר שבע 2018 יוצא לדרך
  3. 1.3 חג המוזיקה באשדוד.
  4. 1.4 חוזרים בזמן אל מנהגי האירוח הקדומים
  5. 1.5 "פקחים צעירים"
  6. 1.6 גן לאומי אשקלון
 2. 2 קרן קיימת לישראל.
 3. 3 פעילויות מגוונות. 
  1. 3.1 אילת.
  2. 3.2 גן חיות מדברי.
  3. 3.3 דרך הבשמים והמשי.
  4. 3.4 החווה בגבעה 
  5. 3.5 הצריף של בן גוריון.
  6. 3.6 חווידע טבע .
  7. 3.7 חוות גלעד .
  8. 3.8 חוות האלפקות.
  9. 3.9 חוות הצברים של אורלי.
  10. 3.10 מכון ויצמן - מכון דודסון.
  11. 3.11 קונצרטים.
   1. 3.11.1 קיבוץ יד מרדכי - חולמים ולוחמים ומלקקים דבש.
  12. 3.12 קיבוץ נגבה.
  13. 3.13 קיבוץ קטורה
 4. 4 מוזיאונים.
  1. 4.1 מוזיאון אשדוד לאמנות
  2. 4.2 מוזיאון הנגב לאומנות.
  3. 4.3 מוזיאון חיל האוויר.
   1. 4.3.1 המוזאון לתרבות האיסלם ועמי המזרח.
   2. 4.3.2 המוזאון לתרבות הפלשתים.
  4. 4.4 מוזיאון מצדה.
 5. 5 מרכזי מבקרים.
  1. 5.1 מרכז המבקרים ויידור - חקלאות בערבה.
   1. 5.1.1 מרכז המבקרים טבע ברמת חובב.
  2. 5.2 מרכז המבקרים מכתש רמון.
  3. 5.3 מרכז המבקרים של משק דבורים לין
  4. 5.4 מרכז המבקרים נמל אשדוד.
   1. 5.4.1 מרכז מבקרים רוקמות בשדרות.
  5. 5.5 מרכזי המבקרים של חברת החשמל.
  6. 5.6 גלריית צפיה במחלבת יטבתה.

אזור הדרום.באר שבע – חיה בסרט

פסטיבל הסרט הקצר באר שבע 2018 יוצא לדרך


מתי בפעם האחרונה "ישבת על בירה" עם יוצרי סרט? או צפית בסרט עם אוזניות אלחוטיות תחת כיפת השמיים?במשך שלושה ימים, ב 19-20-21 ביוני, באר שבע תחגוג את 'פסטיבל הסרט הקצר' בעיר העתיקה. פאבים ובתי קפה שוקקים יהפכו לאולמות קולנוע אינטימיים, ויקרינו כ 30 סרטים ישראליים קצרים מז'אנרים שונים – הכניסה לפסטיבל חופשית!במסגרת הפסטיבל תתקיים תחרות הסרט הקצר, במתחם אוזניות מיוחד, תחת כיפת השמיים. הקהל יוכל לצפות בסרטים, לצד היוצרים ושופטי התחרות – יוצרי הקולנוע המובילים:
לינה צ'פלין, אורית אזולאי ואיתן ענר.

מתחמי רחוב ייחודיים וחדשניים, ומפגשי אמן עם אורי סיון, יובל שרף, שי אביבי וגלעד שנקר אמיליו - בהקרנה חגיגית של סרטו החדש "המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה".ו... שיתוף פעולה מיוחד עם המרכז הרפואי סורוקה – כחלק מהרצון להנגיש סרטים, יוקרנו סרטי התחרות ברחבת הדשא בבית החולים במקביל להקרנתם בפסטיבל.פסטיבל הסרט הקצר באר שבע 2018: 19-21 ביוני, מדי ערב, מתחם העיר העתיקה בבאר שבע
-כניסה חופשית-

'פסטיבל הסרט הקצר באר שבע' יתקיים זו השנייה ב 19-21 ביוני, בשעות הערב, 19:00 עד 23:00, במתחם העיר העתיקה - ויהיה פתוח לקהל הרחב. הפסטיבל מופק על ידי עיריית באר שבע, חברת כיוונים והרשות לפיתוח הנגב ובחסות מפעל הפיס והמרכז לשלטון מקומי, ובניהולה האמנותי של מור חנאי, והפקה בפועל של מרכז הצעירים ב"ש.

טריילר הפסטיבל:

https://www.youtube.com/watch?v=IzyYbB_BY3kבמשך שלושה ערבים, בחודש יוני, מקומות הבילוי השוקקים בעיר העתיקה, פאבים, בתי קפה ותיאטרון הפרינג' יוסבו לבתי קולנוע אינטימיים וקסומים, שיאפשרו לבאי הפסטיבל חווית צפייה ייחודית ללא תשלום.

במסגר הפסטיבל יוקרנו כ- 30 סרטים ישראליים קצרים, מז'אנרים שונים, תיעודי, עלילתי ואנימציה, שנבחרו בקפידה במטרה ליצור שיח, לעלות סוגיות בוערות, ולקדם דיאלוג מפרה עם יוצרי הסרטים, במאים, כותבים ותסריטאים, שיהיו נוכחים בהקרנות.

בין הסרטים שיוקרנו: "איה" סרט עלילתי על מפגש מקרי הן גבר זר לאישה, בהפקת יעל אבקסיס ובהשתתפות שרה אדלר, "היה שווה שקל" – סרטו דוקו-אנימציה על תעשיית הזנות מנקודת מבטן של צרכני המין ונשים בזנות, עם אניה בוקשטיין וצחי גראד, "קורה" על חיי חשפנית שמנסה למצוא תעסוקה חלופית עם יעקב זדה דניאל ואחרים (מצ"ב רשימת הסרטים המלאה בקובץ נפרד)."פסטיבל הסרט הקצר, מתכתב עם טרנד עולמי שתופס תאוצה בעולם בשנים האחרונות, צפייה בסרטים תחת כיפת השמיים – מדורת השבט הישנה מול המסך בחוץ", אומרת מור חנאי יזמת הפסטיבל ומנהלת האמנותית שלו, "ייחודיות הפסטיבל היא הרצון ליצור חוויה שיתופית ואינטימית ולהוציא את הציבור מבתי הקולנוע, לאווירה החמימה ולחצר המשותפת של העיר העתיקה בבאר שבע, להיפגש פנים מול פנים עם אמנים ויוצרי הסרט ולצפות איתם בסרטים שעשו תוך קיום אינטראקציה זמינה ומידית".

"תגובות הקהל בזמן אמת, הרג'קטים ה'לא מכובסים'", מוסיפה חנאי, "יוצרים הנאה אצל שני הצדדים – הם יכולים לנהל שיח יזום וגם ספונטני באווירה חופשית וזה מאפשר גם ליוצרים, חוויה מיוחדת, על כן הקפדנו השנה שהבמאים, הכותבים והשחקנים שיגיעו, יסתובבו עם תג זיהוי שיאפשרו לקהל שיחה אישית איתם".

לאור הצלחת "תחרות הסרט הקצר" בשנה שעברה, קולנוע הפרינג' יארח השנה את התחרות היוקרתית: סרטים עלילתיים, עד 25 דק', שנוצרו בשתיים האחרונות. אלה יוקרנו תחת כיפת השמיים בתחם אוזניות אלחוטיות ייחודי שיאפשר את ה"ביחד", אבל גם אינטימיות של הצופה עם המתרחש בסרטים. הסרטים שנבחרו עוסקים חלקם בעובדים זרים, בקשרים משפחתיים בין הורה לילדו, ונושאים חברתיים. בין הסרטים, "ולתפארת מדינת ישראל" בהשתתפות מנשה נוי, "זר מתן החולות" בהשתתפות אסתר רדא, ו"כמו בבית" עם יבגניה דודינה. ובמסגרת שיתוף הפעולה עם פסטיבל קולנוע דרום – יוקרנו בפסטיבל שני סרטי זוכים לשנת 2017.

את התחרות ישפטו השנה שלושה יוצרים מובילים בקולנוע הישראלי: הבמאית והיוצרת קולנוע הוותיקה, זוכת הפרסים לינה צ'פלין, המלהקת הבכירה זוכת פרס אופיר אורית אזולאי והבמאי והתסריטאי איתן ענר. בשונה מתחרויות אחרות, השופטים יצפו בסרטים - לראשונה! יחד עם הקהל והיוצרים ויעברו אתם את החוויה במטרה שירגישו חלק מהאירוע עצמו. הסרטים יוקרנו ביומיים הראשונים של הפסטיבל (19-20 ביוני) וביום חמישי, (21 ביוני) יוכרזו הזוכים ויחולקו הפרסים היוקרתיים, באירוע חגיגי

המקום ראשון יזכה בפרס בסך 15 אלף שקלים מטעם סינמה סיטי, המקום השני והשלישי יזכו בהתאמה בפרסים בסך 6 אלף שקלים, ו 4 אלף שקלים - מטעם חברת כיוונים - החברה העירונית לתרבות הפנאי ומטעם הרשות לפיתוח הנגב.
כחלק מהמחשבה להנגיש סרטים, נוצר בפעם הראשונה ראשונה שיתוף פעולה עם המרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע – בית החולים הגדול בנגב - ובו תתקיים הקרנת "מראה". תחת כיפת השמיים, ברחבת הדשא, עם אזניות שיחולקו לקהל ועל מסך ענק יוקרנו סרטי התחרות למאושפזים ובני משפחותיהם, במקביל להקרנתם במתחם התחרות העיר העתיקה.

מעבר לסרטים, קולנוע לולה וקולנוע החלוץ יארחו מפגשי אמן עם יוצרים חדשים וותיקים מתעשיית הקולנוע בישראל: שי אביבי, יובל שרף, אורי סיון וגלעד אמיליו-שנקר שסרטו 'המועדון לספרות יפה של הגברת ינקלובה' שייצא לאקרנים בתחילת יוני, יוצג בהקרנה חגיגית בהשתתפותו.

במקביל יפעלו שלושה מתחמי רחוב: מתחם שחקנים, ובו יתקיימו משחקי אלתור קומיים המשלבים הקרנה על קירות העיר העתיקה, מתחם וידאו ארט ייחודי בשיתוף המחלקה לאמנויות המסך בבצלאל, ומתחם כרזות ובו תתקיים תערוכת כרזות של סרטי הפסטיבל. הפסטיבל ינעל בטקס הכרזת הזוכים, ובמופע נעילה מרקיד במיוחד של הרכב הג'אז והסווינג בטי ברס.

פסטיבל הסרט הקצר באר שבע 2018: 19-21 ביוני, מדי ערב, מתחם העיר העתיקה בבאר שבע
-כניסה חופשית-

לפרטים נוספים ולו"ז הסרטים - באתר הפסטיבל: b7filmfest.co.il

וגם בפייסבוק: seretkatzar@

חג המוזיקה באשדוד.באשדוד תיערך ביום חמישי ה-21.6 חגיגה מוזיקלית משעות הבוקר ועד הערב, עם שלל אירועים ומופעים הפתוחים לקהל הרחב, שיתקיימו במוסדות התרבות והאמנות בעיר, במוזיאונים ובמרחבים הציבוריים בעיר.

בין האירועים: תהלוכת מתופפים ונשפנים, מסיבת רגאיי, ערב טנגו עם הקאמרטה אשדוד, ועוד שלל מופעים בניהם: מופע ספוקן וורד, מופע ג'אז בניחוח צרפתי, מופע של הרכב לטין ג'אז, מופע של מני בגר, מופע טבלאו פלמנקו- עם אמני הפלמנקו המובילים מהארץ ומספרד, מופע של ההרכב האנדלוסי סאלא טריו המנגן מוזיקה צפון אפריקאית, והרבה אירועים רבים נוספים

יום חמישי ה-21 ביוני בין השעות 08:30-00:00, במוקדים שונים באשדוד

ביום חמישי ה-21 ביוני יתקיים חג המוזיקה באשדוד עם שלל אירועים ומופעים הפתוחים לקהל הרחב ברובם חינם, שיתקיימו במוקדים שונים בעיר. את הפסטיבל מנהל אמנותית המוזיקאי האשדודי יניב נחמני.

אירועי חג המוזיקה באשדוד המקדמים את היצירה והתרבות המוזיקלית על גווניה, נוצרו בהשראת ה Fête de la Musique בצרפת. יום בו בשווקים, ככה סתם ברחוב, בדרך לעבודה, לבית הספר, עשרות אמני העיר לצד מוזיקאים מהארץ, יוציאו את המוזיקה והקצב לרחובות ויאפשרו לעוברים ושבים ליהנות ממגוון רחב של מופעים ואירועים מוסיקליים שונים.

האירועים והמופעים השונים במסגרת חג המוזיקה יתקיימו במספר מוקדים באשדוד: במוסדות התרבות והאמנות, במוזיאונים ובמרחבים הציבוריים, משעות הבוקר ועד הלילה, תוך כדי מתן ביטוי למגוון סגנונות, לרב תרבותיות בעיר וליוצרים המקומיים.

המרחבים הציבוריים בעיר בהם יתקיימו אירועים שונים במסגרת חג המוסיקה, כוללים את רובע א' באשדוד, שם יערך מרתון נוסטלגיה הכולל מופע מחווה לפרנק סינטרה ואלביס פרסלי, בביצוע ערן לברון ומאיר סינטרה, שאנסונים בצרפתית- מופע ג'אז בניחוח צרפתי עם דבורה בנאסולי שתבצע קלאסיקות מכל הזמנים בליווי פסנתרן הג'אז יעקב מרווין והחצוצרן אדיר כוכבי. בנוסף יתקיים שם גם ערב טנגו- נוסטלגיה עם הקאמרטה אשדוד שיביאו את ניחוחות הקסם והחושניות של הטנגו ויציגו אותו במלוא תפארתו במוסיקה, שירה וריקוד ואמנים אורחים. יעלה גם המופע אוריינטל ג'אז- הרכב לטין המשלב חומרים מקוריים בשילוב קלאסיקות אפרו קאריביות עם ניחוחות אוריינטליים

רובע ב' יהיה בסימן "קסם המזרח", ובו תיערך תהלוכת מתופפים ונשפנים שישמחו את העוברים ושבים עם מקצבים אפריקאים, ברזילאים ומזרחיים. בנוסף יתקיים המופע טבלאו פלמנקו , מופע סוחף, מרגש ואנרגטי המשלב שירה, גיטרה וריקוד, בהשתתפות אמני הפלמנקו המובילים מהארץ ומספרד שיופיעו על במה אחת בכיכובה של הרקדנית אדוה ירמיהו. בנוסף יערך מופע של ההרכב האנדלוסי סולא טריו המנגן מוזיקה צפון אפריקאית.

רובע ו' יהיה בסימן חפלה בלקנית, גם שם תתקיים תהלוכת מתופפים ונשפנים, ויערך המופע ניחוחות הגרוב הבלקני- .מופע של הרכב קאימק המשלב מוסיקה שמחה לצד נעימות נוגעות.

בחוף הים בליגל תיערך מסיבת רגאיי דאנסהול אנרגטית ומקפיצה בניצוחה של דניאל חזן. בנוסף יתקיים מופע שקיעה של שרון בוני שישיר בעיקר רגאיי וקלאסיקות מהז'אנר

ברובע ד' תהיה במת דור העתיד- במה לאמנים צעירים (10-14) המשלבת שירים מ-70 שנות יצירה ישראלית, בהשתתפות מוסיקאים צעירים מז'אנרים שונים, ומופעים נוספים שיתקיימו במסגרת חג המוזיקה באשדוד.

ברחבת העירייה יהיה מתחם נוער בו יתקיימו מופעים שונים בניהם מופעים של בן צוק, קרן בן נעים ואופק איבליה, מופע של הראפר אילייה ויינברג סאנשיין, מופע ספוקן וורד, ג'אם סשן בו יתארחו נגנים וכשרונות מקומיים לסשנים של נגינה חופשית,

כמו כן לצד האירועים במרחבים הציבוריים יתקיימו מופעים במונארט : שם יערך מופע רוק של מני ברגר- הרוקר הוותיק והאהוב אשר יופיע עם מיטב שיריו מכל הזמנים מני בגר, במוזאון לתרבות הפלשתים יתקיים מופע מוזיקה יוונית של דיוניסיס ובמשכן לאמנויות הבמה תיערך הופעה ייחודית במסגרת 70 שנים לישראל.

. חג המוזיקה באשדוד

יום חמישי, ה-21 ביוני 2018, החל מהשעה 08:30- 24:00 (פירוט שעות המופעים בתכנייה)

האירועים פותחים לקהל הרחב חינם (מלבד המופעים המתקיימים במונארט ובמשכן לאמנויות הבמה שעולים 50 ₪ כניסה)

ברובע א', ב', ו, ד, וברחבת העירייה באשדוד, בטיילת, במונארט, משכן לאמנויות הבמה ובמוזאון לתרבות הפלשתים

לפרטים נוספים: פייסבוק מרחב יצירה אשדוד

08-9173848


יום המוזיקה הבינלאומי באשדוד – 21 ביוני 2018

מרתון נוסטלגיה ברובע א' –

בוקר:

מופע ותיקי אשדוד – אלביס וסינטרה

ערן לברון ומאיר סינטרה במופע מחווה, מרגש וסוחף לצמד הענקים פרנק סינטרה ואלביס פרסלי.

שעה: 10:00

שאנסונים בצרפתית –

גדולי השנסוניירים לדורותיהם נפגשים למופע אחד, על במה אחת: אדית פיאף, שארל אזנבור, איב מונטאן, אלן ברייר, ג'ק ברל, ועוד רבים וטובים – בביצוע הזמרת יוליה פלדשרוביץ (תוצרת אשדוד) והפסנתרן הוירטואוז איגור אוסטרובסקי. כל השירים יבוצעו תחת מעטה של עיבודים מוסיקליים מלאי פרשנות מקורית ובעלת ארומה צרפתית נוסטלגית, אשר תיקח אתכם למסע מעורר זיכרונות ומלא התרגשות. פשוט להתאהב מחדש ולא רק במוסיקה הצרפתית... אם כי גם בתהליך ההטמעה שלה בתרבות הישראלית.

שעה 11:00

ערב:

שאנסונים בצרפתית -
מופע ג'אז בניחוח צרפתי עם דבורה בנאסולי שתבצע את הקלאסיקות הידועות והגדולות מכל הזמנים, יחד עם פסנתרן הג'אז יעקב מורווין והחצוצרן אדיר כוכבי.
שעה: 18:30
אוריינטל לטין ג'אז

הרכב לטין ג׳ז המשלב חומרים מקוריים בשילוב קלאסיקות אפרו קאריביות וג׳ז עם ניחוחות אוריינטליים. חברי ההרכב, מהמובילים בתחומם בסצנה הישראלית יוצאים מרקם עשיר לכדי מוסיקה מקפיצה ושמחה.
חברי ההרכב: טל בביצקי - קלידים, בן דנציג - בס, דוד אדר - תופים,
יוסף אברג׳ל - כלי הקשה, נגן אורח: אדיר כוכבי – חצוצרה

שעה:19:30
ערב טנגו-נוסטלגיה

הקמרטה אשדוד, בניהולו וניצוחו של מאסטרו ריקרדו פוטורנסקי תביא את ניחוחות הקסם והחושניות של הטנגדו לאשדוד.

הטנגו, המקצב שכבש מיליוני לבבות ברחבי העולם הינו תמצית הרגשות האנושיים : אהבה, קינאה ותשוקה.

הקמרטה תציג את הטנגו במלוא תפארתו במוסיקה, שירה וריקוד אמנים אורחים

שירה – לואיסה לייטמן ויאנה סנדלר

רקדנים – דניאל ואוקסנה

חצוצרה – זוריק אקשטיין

שעה:20:30
קסם המזרח ברובע ב'-

בוקר:

תהלוכת מתופפים ונשפנים –

להקת הקצב האשדודית , מגיעה לשמח את רובע ב' במקצבים אפריקאים, ברזילאים ומזרחיים.

הצטרפו אלינו לחוויה מוזיקלית מסעירה ואנרגטית !​

שעה: 11:00

ערב:

ההרכב האנדלוסי סאלא טריו–

ההרכב מנגן מוזיקה צפון אפריקאית, ממגוון המסורות - אלג'יר, מרוקו ותוניס. ממוזיקה אנדלוסית קלאסית דרך מוזיקה שעבית ועד הגנוואה של האזורים ההררים של האטלס ולצד פיוטים של גדולי משוררי המזרח.

עוד ושירה - אוריה הרוש

כמנג'ה ושירה - קובי עשור

קונטרבאס - דרור טובול

שעה: 18:00

TABLAO FLAMENCO (טבלאו פלמנקו)-

אמני הפלמנקו המובילים מהארץ ומספרד על במה אחת בכיכובה של הרקדנית אדוה ירמיהו.

מופע פלמנקו סוחף, מרגש ואנרגטי המשלב שירה, גיטרה וריקוד, המציג את האומנות

בצורתה האותנטית, כפי שהיא מבוצעת כיום בספרד.

פלמנקו הוא סגנון מוסיקה וריקוד שמקורו באזור אנדלוסיה שבדרום ספרד.

הוא מאפשר חיבור עמוק ואותנטי לתחושות ויצרים בסיסיים, ולכן גם נתפס על-ידי העוסקים

בו ליותר מאמנות - הוא דרך חיים.

במהותו הבסיסית הוא מתהווה כאקט של תקשורת אמנותית בזמן אמת בין שלושה מרכיבי

יסוד בלתי נפרדים - שירה, נגינה וריקוד.

המופע משלב קטעי מוסיקה מקורית ומוסיקה מסורתית ומאפשר לכל אמן לבוא לידי ביטוי

בדרכו המיוחדת.

אמן אורח מספרד גיטרה: Manuel Cazas

שירה: יהודה, שוקי, שויקי

ניהול אמנותי, כוריאוגרפיה וריקוד: אדווה ירמיהו

שעה: 19:00
בחזרה לשורשים ברובע ו'-

בוקר:

תהלוכת מתופפים ונשפנים –

להקת הקצב האשדודית , מגיעה לשמח את רובע ו' במקצבים אפריקאים, ברזילאים ומזרחיים.

הצטרפו אלינו לחוויה מוזיקלית מסעירה ואנרגטית !​
שעה: 10:00

ניחוחות הגרוב הבלקני – קאימק -

קאימק הוא הרכב מרענן המביא ניחוחות מטורקיה העממית ומהים השחור ומשלב מוסיקה שמחה וגרובית לצד נעימות נוגעות. ההרכב מונה כ7 נגנים ו 2 זמרות המביאים יחדיו את הצלילים למקומות חדשים משמחים ומרגשים.

שעה: 18:00

רגאי דאנסהול בליגל –

ערב:

מופע שקיעה – שרון בוני

שרון בוני זמר אשדודי בעל גוון קול שחור ומיוחד, שר בעיקר רגאיי וקלאסיקות מהז'אנר בוב מארלי, פיטר טוש ועוד. בשנה האחרונה עובד שרון על חומרים מקוריים ופורץ לכל מיני סגנונות מוזיקליים על טהרת הרגאיי, סול פאנק ומוסיקה שחורה. את שרון ילוו "כח ראסטה" וכבר בשנה שעברה החיבור ביניהם עשה טוב לכולנו !

שעה:19:30

מסיבת רגאיי דאנסהול –

D.J DGYAL | דניאל חזן במסיבת היפהופ ודאנסהול מביאה איתה את הביטים שיגרמו לכם לזוז ללא הפסקה.

שעה: 21:00

במת "דור העתיד" ברובע ד'-

מוזיקה ללא הפסקה בעיר אשדוד - והפעם בבמת האמנים הצעירים (10-14) אשר תשלב שירים מ-70 שנות יצירה של מדינת ישראל. אל במת "דור העתיד" מגיעים אמנים מוכשרים בין היתר גיטריסטים, זמרים, מקהלה וקבוצת קצב שיגעו בז'אנרים שונים ביניהם מוזיקה קלאסית ופופ.

משתתפים:

מיכל אלינדו הזמרת הצעירה במופע

נדב לוי מ"בית ספר למוסיקה" - מופע על פסנתר ושירה.

עודד אוחיון גיטריסט פופ פינרג'סטייל ורסטילי, תלמידו של מורה הגיטרה הידוע בעיר, יורם זרביב.

הגיטריסט מיכאל בוקובסקי המוכשר בסגנון קלאסי שמוכיח שוב ושוב את כוחם של ההשקעה וההתמדה וכבר זכה במקום הראשון בתחרות ארצית באקדמיה למוזיקה ומחול עד גיל 14 שהתקיימה בירושלים במרץ 2018 והשתתף בתחרויות בחו"ל עוד לפני עלה ארצה..

מקהלת בית הספר אמירים

וקבוצת הקצב של בית הספר היסודי "רעים" לג'אם קצב

הבמה השנה הינה בסימן טהרת היצירה המקורית המקומית.

אופציה שנייה :

מיכל אלינדו –

מופע אקוסטי נעים ומיוחד של זמרת צעירה וכשרונית

שעה: 18:05

קבוצת הקצב של ביה"ס רעים-

שלושה עשר דרבוקיסטים מיוחדים ומגוונים בניצוח אמיר ארנולד המורה למוסיקה שיעשו ג'אם מוסיקלי של קצב.

שעה: 18:15

מיכאל בוקובסקי –
הגיטריסט המוכשר בסגנון הקלאסי שהוכיח שוב ושוב את כוחם של ההשקעה וההתמדה וכבר הספיק לזכות במקום הראשון בתחרות ארצית באקדמיה למוזיקה ומחול עד גיל 14, שהתקיימה בירושלים במרץ 2018 והשתתף בתחרויות בחו"ל עוד לפני עלה ארצה.

שעה: 18:30

מקהלת אמירים –מקהלה של 25 בנות צעירות במופע קיץ קצבי במיוחד !

שעה: 18:40

נדב לוי –המרכזי בוגר תכנית "בית הספר למוסיקה" ינגן לנו על הפסנתר

שעה: 18:50


עודד אוחיון –

מופע גיטרה.

עודד אוחיון בן 15 מאשדוד מנגן 5 שנים על גיטרה קלאסית ואקוסטית

הוא הסגנון המועדף עליו אותו ישלב במהלך המופע.“fingerstyle”

מוזמנים באהבה.

שעה: 19:15

מוזיקאים צעירים ברחבת העירייה-

Big band –

שעה: 17:00

Brass –

שעה : 18:35

קרן בן נעים ואופק איבליה –

מופע מחווה לשירי פולק מכל הזמנים, ישראלי ובינלאומי.

ערב אקוסטי שעושה נעים לאוזן.

משתתפים:

קרן בן נעים- שירה, גיטרה אקוסטית

אופק אבליה- שירה, קסילופון ופרקשנס

שעה: 18:10

בן צוק במופע חשמלי –

מופע משולב שירים מקוריים וקאברים בביצוע חדשני וסוחף ומכיל פס רחב ממגוון עולמות המוזיקה.

משתתפים:

בן צוק- סולן וגיטריסט

יאיר בן סימון- גיטריסט

גיא אמסלם- בסיסט ושירה

דניאל שוורץ- מתופף

שעה: 18:30

אילייה סאנשיין –

איליה ויינברג (סאנשיין), ראפר, מפיק מוזיקלי ויוצר תוכן יחד עם להקתו במופע אקוסטי מלווה נגנים, אשר מתעד את הדרך להצלחה.

עמית רז – תופים

עמית פז – באס

דן אמסלם - תופים

שעה: 19:00

"מדברים ושרים" ספוקן וורד –

מופע אומנותי המכיל בתוכו שירים וקטעי שירה מדוברת.

במופע יעלו חניכים ושינשינים מארגון "הספוקנוער".

שעה: 19:40

ג'אם סשן –ערב מוזיקלי המארח נגנים וכישרונות מקומיים לסשנים של נגינה חופשית, ספונטנית ומאולתרת. בערבי ג'אם סשן הכל יכול לקרות! כולם מוזמנים להצטרף - בתנאי שיוכלו לעמוד בקצב. הכלים - גיטרות ומערכת תופים נמצאים על הבמה, המיקרופון פתוח והקהל הוא משתתף פעיל.

שעה: 21:00

חג המוזיקה במוקדים אחרים:

משכן לאמנויות הבמה –

אייל פרץ –

עיריית אשדוד והחברה העירונית לתרבות מציגים : מופע מוזיקלי בינלאומי שעובר דרך ישראל צרפת רוסיה ספרד אתיופיה אנגליה ואמריקה במסגרת חג המוזיקה הבינלאומי 21/6 במשכן לאמנויות הבמה הפיס אשדוד פתיחת דלתות בשעה 20:00.

לפרטים – כתובת אתר האינטרנט של המשכן.

מונארט –

מני בגר במופע רוק–

הרוקר הוותיק והאהוב במופע רוק חשמלי עם מיטב שיריו בכל הזמנים - זה היה ביתי,

הולך למערב, בוקר של חמסין, שיר השחרור, הלילה לבד ועוד רבים וטובים. במופע יבצע מני גם

שירים מתוך אלבומו החדש שיראה אור בקרוב, ביניהם מלכות השקר, ו-חזרה לאיסטנבול.

מני מלווה בהרכב חדש ומשובח – עדי הלל בגיטרה, איב גלולה בבס ויוסי כהן בתופים.

מופע רוק חשמלי, אנרגטי וסוחף!

שעה: 21:00

מוזיאון הפלשתים –

בוזוקי גרוב -

מופע יווני קצבי עם מוזיקה מקורית של ההרכב ועם עיבודים חדשניים ללהיטים המוכרים והאהובים של הזמר

היווני בישראל.

מוזיקה יוונית עם סגנונות מוזיקליים אחרים מוסיקת רוק, בלוז,

מוזיקה קלאסית, צוענית, ביג בנד, כליזמר, פלמנקו וג'אז.
שעה: 20:00

פסנתר לקהל הרחב –גרמופון –רחבת בית החולים –טיילת –הליכה מוזיקלית בחוף הים

יוגה live music - מפגש בין יוגה, מוזיקה ואנשים.

משתתפים: יניב נחמני

חוזרים בזמן אל מנהגי האירוח הקדומים

מתארחים באוהל רועים

לומדים להכיר את אברהם – המארח הטוב בעולם

מכינים מנת אירוח קדום של פיתה עם אזוב ושמן זית לצד תה צמחים רענן


מחירים מיוחדים לסבים וסבתות

ימי ג' 17 ביולי ו-14 באוגוסט בשעות אחה"צ בפארק נאות קדומים


בימי קדם כל המשפחה חיה בבית אחד; סבא וסבתא, אבא ואימא, הילדים הנכדים ולפעמים גם הדודות והדודים. האורחים שבאו לבקר היו עוברי-אורח מזדמנים וכמובן קרובי משפחה ממקומות רחוקים. מנהגי האירוח היו ידועים לכולם וכללו ארוחה ומנוחה, אך כל אורח ידע מתי הוא רצוי ומתי הזמן להמשיך הלאה.


בפארק נאות קדומים חוזרים הקיץ לאותם ימים, ומזמינים לחוויה בן דורית – סיורים מיוחדים עבור סבים וסבתות יחד עם הנכדים, שיחשפו את סודות האירוח הקדום, שרבים מדמויות התנ"ך פעלו על פיהם.

בסיור פעיל ומהנה לכל גיל, מבקרים בבור המים ומגלים איך רבקה הצעירה סייעה לעבד של אברהם וגמליו שהזדמנו למקום; ליד עדרי הצאן מכירים את אורח חיי הרועים הנודדים ממקום למקום ומתארחים באוהל רועים, שומעים על אברהם, שלא לחינם זכה לכינוי - המארח הטוב בעולם; ולסיום מכינים מנת אירוח טיפוסית של העת ההיא המורכבת מפיתות עם שמן זית ואזוב, כמובן לצד תה צמחים קר ומרענן.


סיורי "אורחים לקיץ" מיועדים לסבים, סבתות ונכדים מגיל 4 ומעלה, וכוללים הליכה קלה בשבילים נוחים.

הסיורים יתקיימו בימי שלישי בין השעות 17:00-19:30 בתאריכים:

17.7.2018, ה' באב תשע"ח ו-14.8.2018, ג' באלול תשע"ח


מחיר: ילד מגיל 4/הורה: 40 ₪ סבא וסבתא: 20 ₪


לפרטים ומידע נוסף: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il


רשות הטבע והגנים.


  

פרוט דמי כניסה לשמורות הטבע והגנים תמצאו באתר: 


תחת הכותרת: לאן מטייליםואחר - כך: דמי כניסה לאתרים.לטייל יותר, לדעת יותר - יוצאים לטיולים עם רשות הטבע והגנים ונהנים מחוויה משפחתית מרתקת! בהרשמה ותשלום ב"כוכבית בטבע" 3639*

מידע נוסף www.parks.org.ilלאזרחים ותיקים העלות המקסימלית בדמי כניסה למבקר לגנים ולשמורות היא כ- 15 ₪ ומטה (תלוי באתר) בגלל שיש להם הנחה של כ- 50% עם הצגת תעודת אזרח ותיק או ת"ז. מחיר דומה גם לילדים.


 


גן לאומי בית גוברין 08-6811020"פקחים צעירים"


גנים לאומיים בית גוברין פעילות משפחתית וחווייתית כשהילדים (גילאי 5 - 12) מובילים את ההורים ולומדים בכיף. ניתן לרכוש החוברת ב- 10 ₪ בכניסה לאתר (או להורידה בחינם מאתר האינטרנט של הרשות) ולצאת למסע משפחתי של שאלות ותשובות בין המערות.

משפחות רבות כבר השתתפו בתוכנית "פקחים צעירים", שבה לאחר מילוי משימות הקשורות לאתר הביקור נערך טקס התחייבות לילדים ובו מוענק לאלו שמילאו המשימות כיאות תג מיוחד. ניתן להכיר וללמוד על התוכנית בסרטון הקצר שבקישורגן לאומי אשקלון

סיורים בכל שבת

ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה. הסיורים לא יתקיימו אם תנאי מזג האוויר לא יאפשרו זאת.

 

מערות ב- 360 מעלות

לאחר עבודה מאומצת חונך גן לאומי בית גוברין את


http://old.parks.org.il/govrin/flash/index.html


וזאת על פי 


http://www.parks.org.il/ParksAndReserves/betGuvrinMaresha/Pages/default.aspx

 

 באתר האינטרנט אפשר לשוטט בעזרת מפת האתר בין המתחמים השונים, לראות אותם ב- 360 מעלות, לקרוא מידע, לראות תמונות עם פעילות ועוד. המלאכה לא הסתיימה ובהמשך יוכנסו חומרים נוספים.

קרן קיימת לישראל.

"שישי שבועי" - כל יום שישי, חופשי!
אל דרך הנוף ביער יתיר וביקור בישוב בהר עמשא


אזור: נגב דרומי
אתר: יער יתיר
עלות: חינם

http://salkkl.kkl.org.il/Tours/ToursSearch.aspx


פעילויות מגוונות. 


אילת.

לטעום מהדרום: 'פסטיבל של אוכל' בטיילת אילת

המסעדות המקומיות עם שפע מנות אהובות -  במקום אחד

מעל 60 מנות ותוספות לבחירה: אנטריקוט, תבשיל אסאדו או ארטישוק בפראנה, סלט עוף אסייתי, שרימפס בשמנת, חומוסוף! מילפי כבד אווז ופירות יער, רול לחמעג'ון, עראייס, קציצות של ננה, כרובית בשום ולימון ועוד המון... 

הופעות חיות של הכוכבים הגדולים:

אולטראס, נועה קירל, איב&ליר, חן אהרוני, חנן בן ארי, כנסיית השכל ונצ'י נצ'! במיוחד לילדים - שי ורועי, כח הקצב וקופיקו!

ימים שלישי עד חמישי, 27-29 במרץ 2018

הכניסה ללא תשלום!

 באווירה משכרת ומלהיבה פסטיבל האוכל השני באילת יוצא לדרך. עיריית אילת ותאגיד התיירות העירוני יזמו פסטיבל קולינרי בהשתתפות מסעדות העיר והעמותה לקידום המסעדות והברים. המסעדות שמפוזרות בכל רחבי אילת יוצאות ממשכנם הקבוע שלהן ומגיעות עם מנות מלהיבות ופופולריות אל מקום אחד, בטיילת שמול קניון מול הים. 

הפסטיבל מתקיים רגע לפני חג הפסח, בתקופה שבה התלמידים כבר בחופש מבית הספר ומשפחות רבות עושות את דרכן לאילת ומתלבטות לא פעם – לאן לצאת לאכול בערב? לפחות לשלושת ימי הפסטיבל – ההתלבטות נגמרה: יוצאים אל הטיילת, כל המסעדות כבר שם – עומר'ס, אחלה, אולה, אבניו ביץ', ברביס, ניוז קופי, חוף הויליג', פיפט אווניו, חומוסוף, ברבריא, שניצל קונספט, פינצ'יטו, קולוניה, המבשלה, מיקה ופיצה דל פיירו.

 זהו האירוע והמקום היחיד בארץ שבו אפשר לאכול אנטריקוט בפראנה או שרימפס בשמנת, סלט עוף אסייתי וחומוס טרי משובח, ריזוטו-ראגו פטריות עם קרם תירס וקונפי עגבניות, לשתות קוקטייל היער השחור או בירה אילתית אמיתית – מעל 60 מנות שונות, קוקטיילים, קינוחים ותוספות!

 על במה שמוקמת במיוחד לפסטיבל יתקיימו כל ערב מופעים לילדים, לנוער ולכל המשפחה. כוכבי הילדים האהובים שי ורועי, טל מוסרי וכח הקצב יופיעו ברצועה הפותחת, האולטראס, נועה קירל, איב&ליר וחן אהרוני יופיעו בשעות הערב המוקדמות ואחרי שמסיימים לאכול, חוזרים אל הבמה להופעות של  נצ'י נצ', חנן בן ארי וכנסיית השכל. כל ההופעות – ללא תשלום!

 פסטיבל של אוכל באילת, שלישי עד חמישי, 27-29 במרץ, בטיילת מול קניון מול הים, 18:00-24:00

 

פרטים מלאים באתר http://eilat.city/food-festival
גן חיות מדברי.

גן החיות "נגב zoo" הינו גן החיות הגדול בנגב ומשתרע על שטח של כ- 50 דונם, הגן נמצא במבואותיה המערביים של העיר באר שבע לא הרחק מבית הספר הטכני של חיל האוויר ובסמוך לחווה החקלאית ולכפר רפאל.
המסלול בגן הינו מסלול מעגלי החולף על פני כל התצוגות וכל הגן ומתקניו מונגשים באופן מלא לנכים.

בגן מוצגים כ- 100 מינים שונים של עופות,יונקים וזוחלים מהארץ והעולם, חלקם נפוצים ומוכרים, חלקם נדירים ביותר אשר נכחדו מהטבע וחיים אך ורק בגני חיות וחלקם בסכנת הכחדה. מרבית בעלי החיים שוכני הגן נולדו בשבי ורגילים לנוכחות בני אדם בקרבתם, אולם חלק מבעלי החיים הינן חיות בר אשר הובאו לגן מהטבע ע"י פקחי רשות הטבע והגנים ואנשים פרטיים לצורך קבלת טיפול רפואי לאחר שנמצאו פצועים בשטח, בגן הם זוכים לקבלת טיפול רפואי ובמידת הצורך גם שיקום  ולאחר מכן, את הבריאים שניתן להשיב לטבע אנו משחררים ואילו השאר משתלבים בתצוגות הגן. אחד מהדברים המייחדים את הגן הוא בכך שקהל המבקרים יכול להתבונן בבעלי החיים מקרוב מאוד ובכך להבחין בפרטים קטנים וחשובים המאפיינים אותו.

ייחוד חשוב נוסף הוא, שבניגוד לגני חיות אחרים אנו דווקא מאפשרים האכלה של בעלי החיים באוכל מיוחד אותו ניתן לרכוש בכניסה לגן ובכך נהפך הביקור בגן לחוויה מיוחדת בה נוצר קשר בין המבקרים לבעלי החיים.

כחלק מתפיסת עולמנו,הדוגלת בקידום וחינוך לסבלנות וסובלנות בין האדם לחברו ובין האדם לסביבתו מתוך כבוד והבנה,הגן מקיים שיתוף פעולה פורה עם מספר עמותות וארגונים העוסקים בשיקום מבוגרים ונוער בעלי מוגבלויות ומסייע בכך באמצעות שילובם בעבודות החזקת הגן ובטיפול בבעלי החיים.
כל הכנסות הגן מיועדות לטיפול בבעלי החיים ולפיתוחו.

 

שעות פתיחה

הקופה נסגרת שעה לפני סגירת האתר.

ספטמבר- יוני: א'-ה' 9:00 עד 17:00
ו' - 9:00 עד 14:00 ש' - 10:0 0 עד 16:00 
יולי - אוגוסט: א'-ה' 9:00 עד 19:00 
ו' - 9:00 עד 14:00 ש' - 16:00 עד 20:00 

מתקנים מיוחדים: קיים קיוסק במקום המוכר שתייה קלה וגלידות ומגרש משחקים קטן
קיימת פינת ליטוף הפתוחה בשבתות וחגים בלבד בין השעות 10:00 עד 14:00
בשבתות של חודשי הקיץ יולי-אוגוסט פינת הליטוף פתוחה בין השעות 16:00-19:00

מחירון
 • אדם מגיל שנתיים ומעלה - ₪ 25
 • בעלי תעודת תושב ב"ש, בעלי תעודת גימלאי, חיילים בסדיר, סטודנטים - ₪ 20
 • אדם בקבוצה ₪ 15
 • אפשרות לתוספת הדרכה של 90 ד' עד 30 איש למדריך בעלות של ₪ 160

 

http://www.negevzoo.co.il/

דרך הבשמים והמשי.


דרך הבשמים והמשי חויה של ריחות וצבעים בקיבוץ עין צורים.איך גדל לימון בתוך בקבוק? איך הוא נכנס? ועוד הרבה שאלות .גם נספר לכם ונראה את עץ הפאולוניה המהיר בעולם.
בחנוכה מתקימות סדנאות להכנת נר, תשבץ חנוכה, ועוד.לקבוצות נא לתאם מראש ותתאפשר כניסה לסטודיו למשי.
מחיר סדנאת נרות לבודדים 15 ש"ח כולל הביקור בעץ הבקבוקים. לקבוצות דמי כניסה לשתי האטרקציות עץ הבקבוקים והסטודיו למשי 20 ש"ח.
פרטים בטלפון: 08-8588399
 
מרכז המבקרים "דרך הבשמים והמשי" בקיבוץ עין צורים, מזמין אתכם לחוויה של ניחוח הלימון, של טעמי-הפרי, ושל מגע המשי. אנחנו מציעים פעילויות שונות:
בואו לגלות את הסוד איך נכנס לימון לתוך בקבוק.
סדנא להכנת נר 15 ש"ח , 
סדנא לצביעה על עץ - שלט - 15
צביעה על זכוכית 20
צביעה על משי 60 ש"ח לקבוצה של -4-6 ילדים.
הכניסה לאתר שלנו היא בחינם (למעט קבוצות).

טלפון: 08-8588399


http://bottle-tree.co.il/ 
החווה בגבעה 

פינת החי בקיבוץ גבעת ברנר נקראת "החווה בגבעה".
פתוחה למבקרים צעירים ומבוגרים בימי שלישי אחה"צ (לא כולל דצמ'-פבר') עם פינת ליטוף בשעות 16:30-18:30. המחיר בימי שלישי הוא 20 ש"ח לילד ו-10 ש"ח למבוגר.
(מתאים לפיקניק של אחה"צ). 

בשבתות פתוח בשעות 10:00-16:00. כניסה עד 14:00  עם פעילויות ליטוף, יצירה, אפיית פיתות ורכיבה.
המחיר בשבתות הוא 35 ש"ח לילד ו-15 ש"ח למבוגר כולל הפעילויות.


הצריף של בן גוריון.


עדיף 100 שנה אחרי מאף פעם

יוצרים תמונת חתונה לפולה ודוד בן-גוריון

 

דוד בן-גוריון הוא אחד המנהיגים הגדולים בתולדות ישראל והתפרסם בכל העולם בזכות הנחישות, הצניעות ומוסר העבודה שלו. עם זאת, הוא אף פעם לא היה ידוע כרומנטיקן גדול.

לראיה, חתונתו עם פולה שהתקיימה לפני 100 שנה, ב5 בדצמבר 1917 בבניין העירייה בניו יורק, ללא אורחים, צלמים או ארוחה. חתונה מהירה שאפשרה לבן-גוריון לחזור לענייניו הדחופים.

 

ביומנו האישי, בתאריך האירוע, כתב לאחר מכן בן-גוריון את השורה: "בשעה 11:30 (בבוקר) נשאתי אישה". שורה זו מופיע מתחת "אספת ועדי האגודות שלנו" ומעל "ביום – ישיבת פועלי ציון".

על מנת להפוך את החתונה של הזוג הראשון (הראשון) של מדינת ישראל למעט יותר מרגשת ומתועדת, החליטו בצריף בן-גוריון בשדה בוקר ליצור תמונת חתונה עבור בני הזוג, 100 שנים אחרי התאריך המקורי.

 

ביום שבת, 2 בדצמבר, ינסו לתקן עוול היסטורי, כאשר צמד שחקנים, מחופשים לפולה ודוד בן-גוריון, יחכו בבגדי החתונה שלהם למבקרים שיבואו להיות האורחים בחתונה המאוחרת. מבין התמונות שיצולמו באותו היום, תבחר לבסוף תמונות ה"חתונה" החדשה.

כל מי שיגיע להיות אורח, יוכל גם להצטלם בעצמו במצלמת פולורויד שתהיה באתר, ולקבל במקום מזכרת מחתונת המאה.

 

התמונות יצולמו בין השעות 11:00-14:00

לפרטים נוספים: www.bgh.org.il או בטלפון 08-6560469


 

אתר צריף בן גוריון, בקיבוץ שדה בוקר, מתרחב עם 3 חדרי תצוגה חדשים הנמצאים ממש בסמוך לצריף המקורי,

אשר נשמר כפי שהיה בזמן שדוד בן-גוריון ופולה אשתו חיו בו, בדיוק כמו שביקש בן-גוריון בצוואתו.

 

בחדרים החדשים ניתן לראות מכתבים נדירים של בן-גוריון ופולה, פריטים שהיו שייכים להם ולראשני המתיישבים בקיבוץ,

סרט תיעודי המראה את ההתמודדות של בן-גוריון עם החלטות קשות, מדיניות ומשפחתיות, ועוד המון.

 

כיום משמש הצריף כאתר מורשת מודרני ברמה בינלאומית, שבו מוזמנים המבקרים להציץ אל חייו הפרטיים של ראש הממשלה הראשון.

בין החדרים נמצאים חדרי השינה הנפרדים, המטבח הצנוע שבו תלתה פולה את התפריט היומי של בעלה וחדר העבודה המרשים ובו למעלה מ-5,000 ספרים (המהווים רק רבע מספריו של בן-גוריון).


שילוב פעילות חווייתית באתר הצריף, במהלך טיול באזור או בדרך לאילת, הוא תמיד חוויה מיוחדת. בואו עם  הנכדים לגלות בדרך של משחק, בנייה ופתרון חידות למה עלה בן-גוריון לנגב.

פעילויות במכון למורשת בן-גוריון : צריף המגורים של דוד ופולה בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר. 

     אנו מזמינים אתכם לטעום פיסת היסטוריה מחייו ופועלו של דוד בן-גוריון ראש הממשלה ושר הביטחון של מדינת ישראל. 

חגיגה לכל המשפחה

·        כתבי חידה לכל המשפחה.

·        בניית דגם של הנגב.

 • פינת קריאה ושעשועונים לילדים ונוער.
 • פעילות תיאטרון.
 • מייצג היסטורי חדש המספר על חייו של דוד בן-גוריון ועל יחסו לנגב. הסרט הופק בטכניקות אנימציה חדשניות ובשיתוף יוצרי האנימציה של 'ואלס עם באשיר'.

·        סיורים מודרכים הכוללים משחק בינגו בנושא בן-גוריון על מסך  גדול (לקבוצות ובתיאום מראש). 

שעות הפתיחה: ימים א'-ה' 08:30-16:00, ימי ו' וערבי חג 08:30-14:00, ימי שבת וחג 10:00-16:00.

יש להגיע עד כשעה לפני שעת הסגירה.

באדיבותו של דורון ניסים.            

  מופע אור קולי -  דוד בן-גוריון – הכרעות מעצבות


המופע מופעל בימים א'-ה' בכל שעה עגולה בין השעות 08:30 ל- 14:00.

                               על ביקור משולב בשני האתרים תיהנו מהנחה של 15% בכל אחד מהם.

                       לקבוצות (מ-15 משתתפים ומעלה) ניתן לקיים מגוון פעילויות  - צרו עימנו קשר.        

צריף בן-גוריון: טלפון: 08-6560469, פקס: 08-6560320 דואר אלקטרוני: zrif.bg@gmail.com ,                אינטרנט: Bgh.org.il מופע אורקולי: טלפון:  08-6592100 פקס: 08-6557647, דואר אלקטרוני:                                                  alizam@bgu.ac.ilחווידע טבע .שעות הפעילות במרכזים השונים:

המחיר כולל השתתפות בכל הפעילויות וביקור בתערוכות המדעיות.

קרית גת בשעות 10:00-14:00 מחיר: 15 ₪ לילד. שד' לכיש 48 קריית גת טל. 6883327 -08

כרמיאל בשעות 10:00-14:00 מחיר: 20 ₪ כולל מופע ניפוח זכוכית.  רח' צה"ל 103 טל. 9081240- 04

ירוחם בשעות 10:00-14:00 מחיר: 15 ₪ לילד או 50 ₪ למשפחה רח' רמב"ם 22 ירוחם טל. 6583255- 08 כולל תצוגה מיוחדת של סביבונים מרחבי העולם.

בת-ים בשעות 10:00-14:00 מחיר: 20 ₪. ב 17:00 וב 18:00 השקת פעילות הפלנטריום  מחיר: 15 ₪ לילד. הורה בחינם מותנה בהרשמה מראש. רח' העמדות 3-1 בת-ים 5089588- 03

 

(הפעילות במרכזים השונים מתבססת על תכנית זו וייתכנו בה שינויים ותוספות. )


מרכזי חווידע טבע בירוחם, קרית-גת, בת-ים וכרמיאל מזמינים לחודש של פעילות שכולה טבע לכבוד ט"ו בשבט

במסגרת הפעילויות יתקיימו סדנאות בישול ואפייה (סיידר תפוחים חם, שקשוקה, פיצה מן הטבע ועוד) סדנאות יצירה (ציורים מחומרי הטבע, זחל נבט, כרית חימום מזרעים ועוד)

ושעות סיפור מדעיות שלאחריהן פעילות מדע ויצירה בנושא הסיפור ('המטריה הגדולה של אבא' מאת לוין קיפניס, 'הזיקית המבולבלת' מאת אריק קרל ועוד).

 

פעילויות "חווידע טבע" משלבות מדע עם חוויה באמצעות למידה על המדע והאופן בו הוא נוכח בחיי היומיום שלנו. 

הפעילויות מתקיימות בשעות אחר הצהריים במהלך החודש, מתאימות לגילאי 3-10 ומחיר ההשתתפות לילד הוא 15-5 ₪. ההורים בחינם.

 

פרטים על כל הפעילויות באתר חווידע טבע www.havayeda.org.il בטלפון ארצי 1599-550-990 ובפייסבוק

ירוחם (רחוב רמב"ם 22), בת-ים (רחוב העמדות 1-3) קרית-גת (שד' לכיש 48) כרמיאל (רחוב צה"ל 103)

 

לפרטים נוספים: שירלי יצחקי יחסי-ציבור 0547206348

 


חוות גלעד .חוות גלעד שבמושב גינתון מזמינה משפחות מכל הארץ לבילוי ייחודי, "חגיגות האביב" הן הפנינג משפחות קטן וחגיגי המתקיים מידי שנה בחווה בחודשי האביב ובחג השבועות.
בהפנינג יוכלו המבקרים להשתתף בסיור חקלאי בשדה ואיסוף תוצרת חקלאית, קציר חיטה וסדנא "מן החיטה אל הלחם", הילדים יחוו אסיף תפוחי אדמה ישר מן השדה ובמקום תפעל פינת יצירה.
המבקרים הצעירים יוכלו להכיר את העזים שבחווה, לאפות פיתות על המדורה, ולטייל באזור טבעי, ירוק ומוצל.

החגיגה תתקיים בכל השבתות של חודשי האביב (אפריל, מאי ויוני ובחג השבועות) סיורים יצאו בכל שעה עגולה בין השעות 09:00-13:00 (יש להירשם מראש)
הפעילות  נמשכת בכל השבתות עד סוף חודש יוני, בהמשך יש לנו פעילות מסיק זיתים בעונת הסתיו.
עלות הפעילות לילד 45 ₪ ולמבוגר 10 ₪ (התשלום במזומן בלבד)
הטבה לגולשי האתר – כניסת מבוגר אחד במשפחה ללא תשלום.
המחיר כולל את כל הפעילויות.


חוות האלפקות.האלפקות והלאמות שהבאנו מהרי האנדים ישמחו לקבל את פניכם בחווה יחידה מסוגה בעולם כולו, הנמצאת באחד המקומות היפים על פני כדור הארץ, ליד המצוק של מכתש רמון. הביקור בחווה נחמד, משמח ומעניין. הנוף ההררי-מדברי נהדר לבילוי משותף של סבתא וסבא ונכדים.בחווה תפגשו אלפקות ולאמות אקזוטיות ובעלי חיים אחרים – סוסים, חמורים, עזי אנגורה ועוד.
תסיירו בשבילי החווה רחבת הידיים, תחוו את האווירה, השקט והנוף המדברי הקסום.
תאכילו את האלפקות מכף ידכם דרך מצוינת ליצור קשר מיידי ואישי עם האלפקות היפהפיות והידידותיות, שזכו לתואר "נסיכות הצמר".
תשמעו הדרכה מפי אחד מעובדי החווה – על מסען המרתק של האלפקות מהרי האנדים הרחוקים להרי הנגב, על מנהגיהן המשעשעים – אמבטיות החול, השימוש ב"שרותים ציבוריים", וכמובן – הכל אודות היריקות!
תבקרו במפעל הצמר שלנו ותוכלו ללמוד על תכונותיו המיוחדות של צמר האלפקות, ועל "דרך הצמר" – תהליך הפקת הצמר מהאלפקה ועד לסוודר.
אנחנו שמחים לתת לכם פעילות יצירה משותפת עם סבתא בביקתת האבן שלנו.
שטיח אריגה אישי או נחש צמר במסרגה או עין אינדיאנית משלכם, שתוכלו לקחת אתכם למזכרת. אנא ציינו שהגעתם דרך האתר "מעניין את הסבתא",או הצטיידו בקופון המצורף.
שעות כניסה

בקיץ: 08:30-18:30

בחורף: 08:30-16:30

לא ניתן להכניס כלבים לחווה.
בודדים

מבוגר/ילד מעל גיל 3...................................................30₪ חייל/שוטר/סטודנט/גימלאי/נכה (בהצגת תעודה).....25₪


לעוד פעיליות וצימרים אתם מוזמנים לבקר באתר שלנו www.alpaca.co.il

ולפייסבוק שלנו www.facebook.com/alpaca.il "חוות האלפקות alpaca farm"

טלפון: 08-6588047

פקס: 08-6586067

נייד: 052-8977010

אימייל: alpaca4@gmail.comחוות הצברים של אורלי.


חוות צברי אורלי היא חוות גידול הצבר (סברס) הגדולה בישראל ובמזרח התיכון.  
בחווה נטועים 1100 דונם צבר, זני פטנט מפיתוח ישראלי. בחווה מבקרים אלפי מטיילים מידי שנה הנהנים מסיורים, אוכל מקסיקני, פעילויות רבות ומגוונות.
החווה נמצאת על כביש 204 בין דימונה לירוחם. 
 
לצברי אורלי יח' מחקר ופיתוח לתחומי תעשיית המזון. 
הצבר החדש טעים, צבעוני, גדול ובריא מאוד.
אם חיפשתם אטרקציה בדרום, הגעתם למקום הנכון, אתם מוזמנים לביקור אצלנו .

מרכז הצבר פתוח למבקרים בימים א,,ג,ד,ה,ו,ש בשעות 10:00 - 16:00. המרכז סגור בימי שני פרט לקבוצות בתיאום מראש.
קבוצות המעוניינות לבקר בחווה מוזמנות לפנות לטלפון 0584707070.
25 שקלים לילד, 10 שקלים למבוגר.

מכון ויצמן - מכון דודסון.

איך לדגום ולראות טביעות אצבע?


הכניסה בשבתות: 18:00-10:00איפה:
מוזיאון גן המדע, מכון דוידסון לחינוך מדעי, מכון ויצמן למדע ברחובותכמה:
מבוגר: 40 ש"ח, ילד (18-5): 35 ש"ח, משפחה: 150 ש"ח, אזרח ותיק: 20 ש"ח, סטודנט/נכה: 20 ש"ח, פעוט (מתחת לגיל 5): חינם, חיילים בשירות חובה/בני/בנות שירות לאומי: חינם. הנחה של 10% לרוכשים באתר!איך:
ניתן לרכוש כרטיסים אונליין בהנחה או בקופות המוזיאון (אין צורך בתאום מראש). כל ההנחות בהצגת תעודה מתאימה בלבד. כרטיס משפחתי: זוג הורים וכל הילדים הרשומים בתעודת הזהות שלהם עד גיל 18. מדיניות ביטולים: אפשר לבטל את הכרטיס עד 14 יום מתאריך הרכישה בניכוי 5 אחוזים דמי ביטול
שימו לב! בשטח הגן אין קפיטריה, ניתן להצטייד במזון ושתייה מהבית.
מכיוון שמוזיאון גן המדע הוא תחת כיפת השמיים אנו ממליצים להצטייד בכובע וקרם הגנה.


קונצרטים.
קיבוץ יד מרדכי - חולמים ולוחמים ומלקקים דבש.המשפחות יבואו לביקור בבית הדבש והדבורה, שם יעברו פעילות מלווה בהסברים מפי דבוראי אמיתי, ילמדו על הדבורים בכוורת. תיפתח לעיני הילדים כוורת דבורים  והילדים יוכלו להציץ לתוכה, לטעום דבש ישירות מהחלה ולהכין נרות לחנוכה העשויים מדונג דבורים אמיתי.

בהמשך יעלו כולם על טרקטור ועגלה לטיול בקיבוץ עם עצירות  בתחנות שונות. הילדים יראו חליבת פרות ברפת , יבקרו בבית האוסף "קיבוץ של פעם" המשחזר את אורח החיים הייחודי בקיבוץ בעבר ולסיום, יטפסו על טנק וויזחלובתעלות הקשר באתר שחזור קרב תש"ח.

הסיורים יצאו כל שעה עגולה החל מ- 10:00 בבוקר, והפעילות מתקיימת בכל מזג אויר (גם בימי הגשם).
לפרטים נוספים: 
08-6720559, 

משך הפעילות: כ-3 שעות

עלות כרטיס משולב, הכולל פעילויות: 38 ש"ח.

http://www.tayarutdarom.co.il/?p=11593   בכל ימות השנה: 35 ש"ח לילד, 30 ש"ח למבוגר. ילד מגיל 3 חייב בכרטיס.

התכנית
 בית הדבש - הכרות עם תהליך ייצור הדבש וחייהם של הדבורים כולל סרט , טעימות ויצירה.
 קיבוץ של פעם - נוסטלגיה ופעילות: ענפי המשק, חדר האוכל, המכבסה וכו.
 סיור באתר שחזור הקרב ופסל מרדכי אנילביץ‘ - באתר השחזור בין הטנקים ודמויות החיילים בין
התעלות והעמדות, סיפור קרב ההגנה והגבורה של יד מרדכי. וסיפורו של מנהיג המרד בגטו.
 נסיעה בטרקטור - לקינוח נסיעה בעגלה רתומה לטרקטור ברחבי הקיבוץ.
משך הפעילות: כ 4- שעות. הפעילות מתקיימת בשבתות ובחגי ישראל - באמצע השבוע יש להזמין מראש!
 מרכז הזמנות: 08-6720559. לבירורים: 052-2398835, 052-3923107

סטודיו בעשר אצבעות בקיבוץ יד מרדכי מזמין לפעילות צבעונית וכפית . בסטודיו עוסקים במיחזור , מפסלים יחד בעיסת ניר צבעונית. כל אחד יוצא עם יצירה. אפשר ליצור עם סבא וסבתא אם רוצים. אפשר עם אבא, אימא, חברים או אחים. המחיר: 30 ש"ח. אפשר להתארגן בקבוצות עד 20 משתתפים. 

לתאום מראש דינה סטולר 0523962401.

בית הדבש והדבורה מאפשר הצצה לתוך הכוורת ולעבודתם של הדבוראים (מגדלי דבורים), תוך כדי הסברים מפורטים על תהליכי העבודה:

       פתיחת כוורת מאחורי קיר זכוכית.
•       הסברים מפי דבוראים, המדגימים את עבודתם.
•       הסברים על מבנה משפחת הכוורת ועל החיים בה.
•       צפייה בכוורת זכוכית, הממחישה את כל המתרחש בכוורת.
•       סרט וידאו להמחשת ייצור הדבש והרדייה. 
•       טעימת מגוון סוגי דבש. 
•       הסבר על מוצרי הבריאות של הדבורים: מזון מלכות, פרופוליס, פולן ועוד. ב"בית הדבש והדבורה" חנות בה ניתן לרכוש ממגוון מוצרי הכוורת.
 

הערה
: בית הדבש והדבורה הוא מרכז המבקרים של קיבוץ יד מרדכי ומופעל 
על ידי הקיבוץ עצמו.


שעות פעילות:

ימים א' - ה': 10:00 - 16:00.
ימי ו' וערבי-חג: 10:00 - 14:00.
ימי שבת וחג: בין השעות 10:00 - 16:00.
סיור אחרון יוצא כשעה לפני הסגירה.*לביקור מודרך ב"בית הדבש והדבורה" יש לתאם מראש בטלפונים: 6720559 - 08,052-3923104/7  או בפקס: 6734817 – 08
                           
 
אי-מייל bhoney@y-m.co.il
אתר המכוורת www.yad-mordechai.co.il
אתר קיבוץ יד מרדכי http://www.yadmor.org.il
 
איך מגיעים?

בצומת אשקלון ממשיכים דרומה כ 8 ק"מ. בצומת יד-מרדכי פונים ימינה לתוך הקיבוץ.
לאחר השער ימינה. "בית הדבש והדבורה" נמצא מימין לכביש, מול הרפת.מחיר כניסה: 16 ₪ .


 
קיבוץ נגבה.

הסבתא ו/או סבא לוקחים את הנכדים ובאים לנגבה. אני מספר סיפורים(לא רק ליוסי אלפי בתאטרון גבעתיים) והנכדים מטפסים על הטנק, על הטרקטור וכמובן מגיעים איתי לרפת, לגלות את סודותיה של הפרה הישראלית.

המפגש גורם לילד להתוודע לסיפורי נגבה ויוצר ידידות בין הילד לבין המדריך.

כקינוח אני נותן לו את כרטיס הביקור שלי ומסכם- שכאשר הוא נתקל בבעייה בנושאי א"י הוא מצלצל אליי ואני- יורה את תשובתי.

בברכה

מאיר מינדל

050-5560554


קיבוץ קטורה


אחרי החשכה בערבה


כשהערב יורד והחום נשבר מתברר שהמדבר דווקא שׁוֹקֵק חַיִּים. במהלך הקיץ מתקיימות באזור הערבה פעילויות רבות, אחת מהן היא סיור בקיבוץ קטורה: הביקור הזה יציג בפניכם את המפעל לגידול אצות לשימושים רפואיים, ואת הַשָּׂדֶה הַסּוֹלָרִי הגדול בישראל – 80 דונמים שבהם מפוזרים 18,500 לוחות, הממירים את אור השמש לאנרגיית חשמל. אם אתם כבר נשארים לישון באזור כדאי להשתתף גם בסיור הַאֲכָלַת טוֹרְפִים בחי בר יטבתה (08-6373057) ולהעיף עפיפונים בקיבוץ אליפז (08-6356230).
איפה: קיבוץ קטורה בערבה
מתי: ימים א'-ה' בשעה 18:00
המחיר: 25 שקלים לילד, 30 שקלים למבוגר
לפרטים נוספים: 08-6356658
מוזיאונים.


מוזיאון אשדוד לאמנות


הצוללת הירוקה

מעמיקים את המחויבות לסביבה

במוזיאון אשדוד לאמנות

"הצוללת הירוקה" הוא מתחם המזמין את המבקרים בו לצאת למסע לגילוי האתגרים העומדים בפני כדור הארץ עקב הצריכה המוגברת דרך פעילות אמנותית, חינוכית ואתגרית מהנה.

"הצוללת הירוקה" פועלת כחלק ממחלקת החינוך של מוזיאון אשדוד לאמנות ולאחרונה חידשה את פניה גם בתכנים וגם בעיצובה על מנת להתאימה לאתגרים הנוכחיים העומדים בפני העולם בהקשר של איכות הסביבה ואמנות.

 

מתחם ה"צוללת הירוקה" היושב במוזיאון אשדוד לאמנות מציע מגוון פעילויות בנושא איכות הסביבה, שבמרכזן חיפוש אחר פתרונות לבעיית הצריכה המוגברת עמה מתמודדת הסביבה.

 

רבות הושקע בעיצוב הייחודי של חלל "הצוללת הירוקה" כך שלצד הפעילויות בו הוא מעביר באופן סמוי וגלוי את המסרים הרלוונטיים.

החוויה אותה עוברים המבקרים בצוללת הירוקה, מתחילה מרגע הגעתם לצוללת ולאורך כל הביקור בה: כבר בכניסה נחשפים המבקרים לעולם תרבות הצריכה, כאשר מתגלות בפניהם הסחורות המגיעות במכולות ורציפי הנמל מקבלים את בואם, באופן הממחיש את הגודש המציף אותנו בגין הצריכה המוגברת. השהייה בתוך "צוללת" הופכת למוחשית בזכות "מעלית" המובילה את המבקרים אל מעמקי הים כשמחלונותיה משתקפים מראות של פסולת הנמצאת במצולות.  

 

בצוללת יפגשו המבקרים  את "צולי"- קצינת המבצעים, של הצוללת ואת הסוכן הירוק 008 שיקבלו את פני המבקרים בסרטון אנימציה ייחודי ומרגש הפותח בפני הצופים צוהר לאתגרים עמם מתמודד העולם ובסיומו ינסו המבקרים למצוא להם פתרון.

 

למבקרים מוצעת פעילות משחקית אינטראקטיבית המבוססת על חמש תחנות הלקוחות מעולם איכות הסביבה: "עמדת פיקוח הפחתה" בה יכולים למדוד עד כמה הם "ירוקים" וכיצד ניתן להתייעל אנרגטית, ב"יחידת התרעת הטמנה" יפעלו המבקרים כנגד הזמן, ב"מעבדת המרה לאנרגיה" ינסו לגלות כיצד האשפה מועילה לסביבה, ב"תא בקרת מחזור" יוכלו המבקרים לצפות בהפיכתו של חפץ אחד לחפץ אחד, וב"חדר הפרדה במקור" יבחנו כיצד משפיע המזון שאנו אוכלים על הסביבה.

בנוסף, מוצגת במתחם תערוכה המתכתבת עם חמש התחנות הללו, והמבקרים יכולים ליהנות גם מסדנה של פעילות אמנותית- יצירתית המתבססת על חומרים בשימוש חוזר.

מוזיאון אשדוד לאמנות הינו המוזיאון היחידי בארץ המשלב פעילות של אמנות ואיכות סביבה בחלל ייחודי ואינטראקטיבי.

שותפים לפרויקט: עיריית אשדוד – המחלקה לתכנון אסטרטגי, המשרד להגנת הסביבה, חברת אדמה אגן, חברת החשמל, איגוד ערים לאיכות הסביבה אשדוד חבל יבנה.

 

ה"צוללת הירוקה" במוזיאון אשדוד לאמנות, רח' דרך ארץ 8 אשדוד.  

ימים  ב', ד'   בשעה:  16:00-19:00. (הכניסה לפעילות בכל שעה עגולה, עד 20 איש בכל כניסה). מחיר כניסה: 25 ₪ לילד ו-10 ₪ למבוגר. (מחיר הרצה עד ל-1.4.17)

טלפון לרכישת כרטיסים:  08-8545180/1

 


שעות פעילות המוזיאון:

א, ג, ד, ה, 9:00 – 16:00

ב 9:00 – 20:00

שישי, שבת 10:30 – 13:30

ערבי חג וחג המוזיאון סגור למבקרים

מוזיאון אשדוד לאמנות, דרך ארץ 8 , אשדוד | 08-8545180/1 | www.ashdodartmuseum.org.ilמוזיאון הנגב לאומנות.שעות פתיחה:
ימים שני, שלישי, חמישי: 16:00 -10:00.
יום רביעי:                      12:00-19:00.
ימים שישי ושבת:            14:00 -10:00.
יום ראשון:                      סגור.
טלפון
  08-6993535 
מוזאון הנגב לאמנות, רחוב העצמאות 60, באר שבע

www.negev-museum.org.il

 


מוזיאון חיל האוויר.

מוזיאון חיל-האוויר "שמורת הטבע של חיל-האוויר", מזמין אתכם לסיור בשבילי ההיסטוריה האווירית של מדינת ישראל.
במוזיאון תוכלו לראות כ-150 כלי טיס שונים. החל ממטוס ה"מסרשמיט" של מלחמת העצמאות, ועד מטוס ה"בואינג", ה"לביא" וה"פאנטום".

"במעמד מפקדים, עמיתים ונכבדים - אשר סייעו במימוש רעיון הקמת מוזיאון לחיל-האוויר,
אנו מתכבדים היום, במלאת ל"ז שנים לחיל-האוויר, בהנחת אבן פינה במוזיאון חיל-האוויר בבסיס חצרים
אנו חדורי אמונה כי מפעל רב חשיבות זה, יתרום להעמקת והשרשת מורשת חיל-האוויר בארץ ובתפוצות לדור זה ולבאים אחריו"
-מתוך מגילת אבן הפינה למוזיאון חיל-האוויר, 16 ביולי 1985

ייעוד המוזיאון: 
להוות מרכז לאומי שתפקידו לשמר את מורשת חיל-האוויר, לחקור אותה, להציג ולהנחיל אותה, לציבור ישראל ככלל ולדורות הבאים של לוחמי וחיילי חיל-האוויר בפרט, על מנת לקרב אותם לחיל ולמורשתו תוך יצירת זיקה ויחסי גומלין ביניהם.
מראשית דרכו הכניס חיל-האוויר לשירותו כלי טיס מסוגים שונים. במלחמות וברגיעה חידש את פניו, ובאופן טבעי קלט מטוסים מתקדמים יותר אשר תפסו את מקומם של המטוסים הוותיקים. בשנותיו הראשונות, היה זה ערב רב של מטוסים שנרכשו בכל רחבי העולם. את מקומם של מטוסי הקישור והסיור, אשר שימשו את "שירות האוויר" של ה"הגנה" בראשית מלחמת העצמאות, תפסו מטוסי הקרב הבוכנתיים, דוגמת המסרשמידט, הספיטפייר והמוסטנג, בוגרי מלחמת העולם השנייה. עם קליטתם של מטוסי המטאור הבריטיים, נכנס חיל-האוויר לעידן הסילון, אשר סימן את קיצו של דור מטוסי הבוכנה. הדינמיקה ברורה וטבעית: בבוא היום יפרשו גם מטוסי הקרב החדישים ביותר כיום לטובת מטוסים הנמצאים כרגע, כנראה, רק על שולחן השרטוטים...

מחירון:


ילד גילאי 3-13 :20 ש"ח, מעל גיל 13: 30 ש"ח, גמלאי 23 ש"ח, סטודנט 23 ש"ח,המוזאון לתרבות האיסלם ועמי המזרח.


 


 

לפרטים נוספים:

באתר המוזאון www.ine-museum.org.il  
כתובת: רח' העצמאות 60, באר שבע/ טלפון: 08-6993535.

 

 פרטים נוספים
:
באתר המוזאון www.ine-museum.org.il 
כתובת: רח' העצמאות 60, באר שבע/ טלפון: 08-6993535.

שעות פתיחה:
ימים שני, שלישי, חמישי: 16:00-10:00
יום רביעי:
                      19:00-12:00
ימים שישי ושבת:
            14:00-10:00
יום ראשון
:                      סגור.
טלפון: 
  08-6993535
אתר המוזאון:  www.ine-museum.org.il
מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח, רחוב העצמאות 60, באר שבעהמוזאון לתרבות הפלשתים.

המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן
המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן, רח' השייטים 16, אשדוד 08-6224799
www.phcm.co.il
המוזאון לתרבות הפלשתים ע"ש קורין ממן הינו המוזאון הארכיאולוגי היחיד בארץ ובעולם החושף את התרבות הפלשתית, תרבות קדומה שחיה בערי כנען וביניהן – אשדוד.
מרגע כניסתכם למוזאון תתנתקו מהמציאות היומיומית היישר למציאות אחרת ובה: משפחת פלשת, מסעות בים וביבשה, אלים וכלי הפולחן, עמודי שמשון שמחכים לכם שתפילו אותם ושולחן אחד חכם ומתוחכם. ייחודה של התצוגה הוא בשילוב חדשני ומקורי בין העולם הקדום לעולם המודרני: מוצגים ארכיאולוגיים לצד מייצגים טכנולוגיים חווייתיים. אוצרת: גלית ליטני.
לצד תצוגת הקבע מוצגות בגלריה לתערוכות מתחלפות תערוכות העוסקות באתנוגרפיה. אוצרת: יעל ויזל
אנו מציעים לכם להכיר את עולמם של הפלשתים גם דרך חוש הטעם והריח:
בחלל 'המשתה הפלשתי' תוכלו להזמין וליהנות ממגוון סוגי אירוח: טעימה פלשתית, משתה פלשתי מפואר ופלישTea - סוגי תה לצד מתוקים.
שעות פתיחה:
יום א, ג-ה 16:00 – 9:00
יום ב 20:00 – 9:00
שישי 13:30 – 10:30
שבת 13:30 – 10:30
ערבי וימי חג – המוזאון סגור
פרטים נוספים:
כתובת המוזאון: רח' השייטים 16, ת"ד 2693, אשדוד
טלפון קבלה: 08-6224799 // פקס: 086224725
לתיאום ביקורים: 08-8679720
אתר המוזאון www.phcm.co.il
דוא"ל: info@phcm.co.il
חפשו אותנו בפייסבוק: המוזאון לתרבות הפלשתים

עלות: ילד - 15 ש"ח, גמלאי 15 ש"ח.מוזיאון מצדה.


מוזיאון מצדה – חוויה מרגשת

מוזיאון יחיד במינו המציג את הממצאים שנתגלו על ההר על רקע תפאורה המקרבת את העבר להווה.

בתשלום, מדי יום החל מ- 08:30

מרכזי מבקרים.

מרכז המבקרים ויידור - חקלאות בערבה.

מרכז מבקרים ויידור

חלון לחקלאות בערבה

 

כמעט כל מבקר בערבה שואל את עצמו: מי הם "המשוגעים" שהתיישבו באמצע המדבר? מה גדל בתוך אין סוף החממות בערבה? איך יתכן שיש בערבה כל-כך הרבה מים...?

 

במרכז המבקרים החדש תוכלו להכיר את הערבה מקרוב וליהנות מחוויה עשירה וייחודית.

המרכז יציג בפניכם את הערבה על שלל גווניה: עולם של חקלאות מתקדמת לצד אתגרי הקרקע והמים במדבר, התיישבות, היסטוריה, גיאולוגיה, גידולים מרתקים וצבעוניים, חקלאות ימית ועוד...

 

אתם מוזמנים לסיור רב חושי, הכולל סרט תלת מימד, כניסה לחממות תצוגה עם מיטב גידולי הערבה וביקור בחלל חוויתי מסקרן, בו תוכלו להוריד גשם, להפוך לחקלאים לרגע אחד... ולהציץ לתוך חייהם של חלק ממשפחות הערבה.

 

אורכו של הסיור הוא כשעה, ולרשות המבקרים במקום מזנון ושירותים.

 

המרכז פתוח בכל ימות השבוע בין השעות 9:00-16:00, סיור יוצא בכל שעה עגולה.

מחיר לסיור: 28₪ למבוגר, 22₪ לגימלאי, סטודנט וילד (4-12).

המרכז ממוקם על כביש הערבה, במו"פ תחנת "יאיר", סמוך לצומת חצבה.

 

 

לפרטים נוספים: 077-6521608, 052-8666114,

visit@arava.co.il

 

 

 מרכז מבקרים חלב בראשיתבמרכז המבקרים של חלב בראשית תהנו מחוויה בדואית אותנטית. תוכלו לפגוש את הגמלים, הנאקות והבכרים הקטנטנים ולהתוודע לסגולותיו המדהימות של חלב הנאקות והקרמים המיוחדים המיוצרים ממנו. במקום אוהלים בדואים גדולים, כסאות ושולחנות למנוחה וארוחה ותאי שרותים מסודרים. האירוח שלנו כולל קפה ותה על חשבון הבית, הדרכה מעניינת ומפגש עם משפחת הגמלים. האירוח לקבוצות הינו ללא תשלום.
בשבתות מתקיים במקום “פסטיגמל” הכולל בנוסף לאירוח ה”רגיל” גם אטרקציות רבות לילדים: פינת יצירה, בועות סבון, האכלת הנאקות והבכרים, רכיבה על גמל, פינת ליטוף ועוד. הכניסה בתשלום סמלי. חלק מהאטרקציות הן ללא תשלום וחלקן בתשלום נוסף.
במקום קיים מזנון עם שתייה קרה, גלידות, פיתות על סאג’ עם לבנה ומבחר נוסף של ממרחים.


עלויות: חינם לביקור
בפסטיבלים בסופי שבוע, עם רכיבה על גמלים ופעילויות מגוונות: 35 ש"ח לילד, 10 ש"ח למבוגר.
פרטי התקשרות

טלפון: 077-5560212, 052-4406455, 053-8227929

פקס: 08-6654035

שעות פתיחה:10-17 או בתיאום מראש

כתובת: כפר תראבין א-צאנה

מדברית - www.camels-milk.com


מרכז המבקרים טבע ברמת חובב.


חברת טבע הקימה בתוך מפעל טבע-טק שבנאות חובב, ליד באר שבע, מרכז מבקרים שפותח את דלתו בפני כל ילד או מבוגר, חייל, סטודנט, תלמיד או מורה בישראל כדי שיוכלו לבוא, להתרשם וללמוד ברמות שונות את דרכה של התרופה- מהרעיון הראשוני ועד הפצתה בשווקים השונים בעולם.
 
סיפורה של טבע על דרך התרופה בגוף האדם מוצג במרכז המבקרים בסדרת חוויות – מסרטים בתלת מימד על מסכי ענק, דרך משחקי מגע וטריוויה ועד כניסה לריאקטור ענק המתאר את דרכה של התרופה ודרכה של טבע. הסיור מהווה הזדמנות להצצה יוצאת דופן אל לב ליבה של תעשיית התרופות  בישראל ובעולם כולו.
 מה כולל הביקור במרכז?
מרכז המבקרים מחולק לשלושה חלקים, 
החלק הראשון כולל התכנסות באולם שבו יוקרן סרט והסבר כללי על טבע. 
החלק השני הוא חלק אינטראקטיבי אשר מחולק לארבע תחנות עבודה:

דרך המפעל - תחנה המתרחשת בתוך ריאקטור, בתחנה תצפו בסרט פנורמי שמוצג ב-180 מעלות ומזמין אתכם אל פס הייצור של מפעל טבע-טק.
 
דרך המדע - בתחנה זו תכנסו לנעליהם של חוקרי הכימיה, מחכה לכם משימה מדעית לפיצוח.

דרך האקולוגיה - בתחנה זו, תפעלו כנאמני איכות הסביבה של המפעל באמצעות משחק טריוויה אינטראקטיבי על מסכי מגע ענקיים.
 
דרך התרופה - בתחנה זו תובילו אתם על ידי משחק ג׳יירו ענק את התרופה בין שלבי הפיתוח, הייצור וההפצה.
 
בחלק השלישי והאחרון של הסיור ניתן לצפות בסרט תלת- מימד שיסביר מה בדיוק מתחולל בגופנו מרגע נטילת תרופה.
   
 • הסיור ללא תשלום
 • אורך הסיור: כשעה
 • שעות הפעילות: ימים א׳-ה׳, בין השעות 08:00-16:00, בתיאום מראש.
 • לתיאום סיור יש למלא את הטופס הבא (טופס סיור)


צור קשר
טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ
מרכז המבקרים, טבע-טק
מועצה אזורית תעשייתית נאות חובב
ת.ד 2049, עמק שרה, באר שבע 84874    
טלפון: 08-6509400/ 08-6509670 
פקס: 08-9267830
כתובת דוא"ל: MerkazMevakrim.Tevatech@teva.co.il 


מרכז המבקרים מכתש רמון.


מרכז מבקרים רמון – מהחלל הגבוה אל בטן האדמה חוויה ייחודית .
מרכז המבקרים המחודש במצפה רמון, שהוקם להנצחת זכרו של אילן רמון, שנספה באסון המעבורת קולומביה, נפתח בימים אלו למבקרים. המרכז מציע מסע מרתק בחייו של האסטרונאוט הישראלי הראשון, לצד היכרות עם פלאי הטבע באזור הייחודי

בין המייצגים במרכז: חליפת האסטרונאוט של אילן, שרידים מהמעבורת, יומניו האישיים וסרטים שלו מהחלל לצד מייצגים בתחום הגיאולוגיה והטבע.


שעות פתיחה:
בימים ראשון- חמישי ושבת 8:00-16:00
בימי שישי 8:00-15:00
כניסה אחרונה למרכז- שעה לפני הסגירה
הסיורים במרכז בתיאום מראש בלבד בטלפון 08-6588691
פקס: 08-6216859

כתובת: מצפה רמון

עלות כניסה: 28 ש"ח למבוגר, 14 ש"ח לגמלאי/ילד עד גיל 18, ילד עד גיל 5 -חינם.


http://www.parks.org.il/News/Pages/ramon.aspx


מרכז המבקרים של משק דבורים לין


מרכז המבקרים של משק דבורים לין, נמצא במשק חקלאי פעיל, שומר שבת, המפעיל מרכז מבקרים לימודי חוויתי בנושא "עולם הדבורים המופלא".
אנחנו מציעים סיור של 2.5-2 ש'  במשק החקלאי, בסביבה כפרית ונעימה.המקום אינטימי וביחס אישי.התכנית מותאמת לגיל המבקרים.אנחנו ממליצים החל מגיל 4 ומעלה.
המקום סגור בשבתות וחגים,ולכן פעילות למשפחות מתקיימת בתאריכים מסוימים בשנה.

 בתכנית:הסברים: על חשיבות הדבורים לטבע ,לאדם ולחקלאות.חיי משפחת הדבורים ועוד.

 סרטון קצר- דובר עברית,סיפורים מהכוורת:עולמן של הדבורים והדבוראי שמטפל בהן

תחפושת דבורים-ומשחק הדמיה לאיסוף צוף מהפרחים.

כוורת זכוכית-לראות את הדבורים מקרוב, ולחפש את מלכת הדבורים.

מצפה דבורים- מפגש עם הדבוראי לבוש בגדי דבוראי וכלי עבודתו,והדבורים בכוורת

ביקור בחדר רדיה פעיל–צפייה בתהליך רדיית הדבש,והסבר על התהליך הפקת הדבש.[בעונת רדית הדבש]

יצירת נר מדונג דבורים

טעימות של דבשים שונים ,וממרחים מתוקים של משק לין.

חנות המשק -בה אפשר לרכוש דבש מסוגים שונים, מוצרי בריאות מהכוורת, מעדנים ורטבים על בסיס דבש טחינות משובחות,ליקרים מדבש, חבילות שי מהמוצרים של משק לין.

מחיר רגיל 39 שח לילד, 25 שח למבוגר.

אנשים שיגיעו דרך האתר ,יצטרכו לציין זאת ,ויזכו להנחה : 35 שח לילד,20 שח למבוגר.

http://www.linfarm.co.il 


מרכז המבקרים נמל אשדוד.

עולם הנמלים נוטה להיות מורכב, משופע בפרטים ובמושגים מתחום העסקים, הלוגיסטיקה והים. כדי לקרב אתכם לסיפורו המרתק של נמלנו בפרט ולענף ההובלה הימית בכלל - השקנו בסוף שנת 2010 מרכז מבקרים מתקדם, המציע מגוון פעילויות בלתי נשכחות לצד הסברים מעשירים ומאירי עיניים.
באמצעות סרט פנוראמי מרגש ,המסופר מנקודת מבטו של ילד אשר גדל בנמל ושילב בין שתי אהבותיו הגדולות- הנמל והצילום, נכיר את סיפור הקמתו והתפתחותו של נמל אשדוד.

בהמשך , סביב פלטפורמה מתקדמת, המשלבת תמונות, סרטונים ואנימציות חכמות, נלמד את ההיבטים התפעוליים בעבודת הנמל – החל מהכנסתן הבטוחה של אוניות הענק ועד פריקה וטעינה של מאות אלפי מכולות, מכוניות ומטענים אחרים.

התחנה הבאה בביקורכם תספק אתנחתא משעשעת במיוחד. זהו "משחק המטענים". לא נקלקל לכם את ההפתעה, אך צפו למשחק טריוויה קבוצתי המשלב חוש מישוש והרבה הומור.

ומכאן, לאחד האתגרים היותר מלהיבים, מאלו שתרצו להישאר לצדם עוד זמן רב – סימולאטור ניתוב אוניה לנמל , בו תתנסו בהתמודדות מול שלושה מהאתגרים הניצבים בפני הנתבים שלנו בעבודת היום-יום.

נותר לכם עוד כוח? ברור שנותר! כעת הגיע הרגע לצאת אל השטח ולראות מקרוב את עבודת הנמל במסע מרתק בין הרציפים השונים, מנופי הענק ,אוניות הנוסעים המפוארות הפוקדות את הנמל ובמיוחד – האנשים שעושים את נמל אשדוד למה שהוא: שער כלכלי חשוב מאין כמותו למדינת ישראל, המזרים מיליוני טונות של סחורות ומטענים, במאות אלפי מכולות ועשרות אלפי משאיות, המניעים את כלכלת מדינת ישראל.

בזכות הטכנולוגיה המתקדמת, אמצעי ההמחשה האינטראקטיביים והסיור המרתק בשטח הנמל – אנו מזמינים אתכם לחוות חוויה שתיחקק היטב בזיכרונכם.

עלויות: חינם.

08-8517564/8

www.ashdodport.co.il


מרכז מבקרים רוקמות בשדרות.

הצבעוניות הרבה השזורה ביצירות הרקמה האתיופית של הנשים האתיופיות המהדרות תרבות שלמה  בהתקבצן במרכז הקהילתי העצמאי בשדרות. מרכז אותו קבלו מעיריית שדרות שהבינה את חשיבות שמירת מסורת הרוקמות.

במרכז זה הן נפגשות מידי יום א בשעות הבוקר ובשקט האופייני להן רוקמות את המלאכתן אותה למדו מסבתן ואמן.

הן שוזרות בחוטים צבעוניים אלמנטים השזורים בעולמן, בארץ מוצאן עד לכדי מקשה אחת צבעונית מרהיבה אותנטית ומלאת הבעה.

את תוצרתן הן מוכרות במקום לרווחתן ולקדום המרכז שנתן להן אפשרות להתאגד והפך להן לבית שני.

אם סבתכן אוהבת אומנות ורקמה שעה שתרדו דרומה עצרו במרכז  "רוקמות". כאן תפגשו את הנשים האתיופיות הרוקמות אותנטי.

הביקור במרכז הוא ללא תשלום.

לשאלות ותאומים:

גילי:052-3968706

אסתר:054-7608773

בתקווה שבביקורכם ישמר השקט באיזור כפי שיודעות נשים קסומות אלה לשמור על השקט.

מי שחשקה נפשו להכיר קצת יותר את שדרות יוכל להזדמן לתצפית מגבעת קובי ולהכיר ממש בעמדת תצפית את כל הסובב את שדרות.ולא רק בתי קפה איכותיים ומסבירי פנים יאפשרו לכם להתרענן כמו קפה גותה המספק גם ארוחות קלות.

סבא וסבתא יוכלו להתענג עמכן על אוכל אותנטי במסעדת "דאבה " ההודית.

תוכלו כמו כן לבחור בין שתי המסעדות במרכז הקולינרי בין המטבח הבריא למטבח הפסטה ושתיהן ינעמו לכם עד מאוד.

במקום גם פארק ילדים גדול בו יוכלו הנכדים להשתעשע.

למעט ההסעדה הקולינרית הכניסה למקומות היא ללא תשלום.

כפי שהדגשתי. שדרות מזמינה אתכם ותזמן לכם הכרות עם אתריה ומרקם אוכלוסיתה שטרם חויתם עד עתה.

בגיחתכם הבאה דרומה אל תפסחו עליה היא עוד תפתיע אתכם.

שעות ביקור: 9.00-12.00
מרכזי המבקרים של חברת החשמל.אנחנו מחכים לך במרכזי המבקרים שלנו.
האם שאלת את עצמך פעם מאין מגיע החשמל ולמה הוא נחשב לסם החיים של העולם המודרני? הביקור אצלנו נותן לך תשובות ופותח בפניך חלון לעולם שלא הכרת.
אתם שואלים? אנחנו עונים!
מרכזי המבקרים שלנו פתוחים לציבור הרחב בתיאום מראש והביקור בהם אינו כרוך בתשלום.
כולם, ללא הגבלת גיל, מוזמנים להתארח במסגרת "הימים הפתוחים" הנערכים במרכזי המבקרים במהלך השנה בחופשות ובחגים.

לתיאום ביקור חייגו: 03-5677777.  ביקורים ניתן לתאם גם באמצעות רישום באתר.

ניתן לפנות גם ישירות למרכזים:

לתיאום ביקור
לתיאום ביקור באחד ממרכזי המבקרים שלנו אנא צרו קשר:בטלפון:03-5677777באמצעות רישום באתרצוות המרכזים יחזור אליכם להשלמת התיאום.ניתן לפנות גם ישירות למרכז:

 

 אתר "רוטנברג" באשקלון :

    08-6791775


גלריית צפיה במחלבת יטבתה.

במחלבת יטבתה יש גלריה שמאפשרת צפיה על אולם הייצור. 

 

שעות פעילות:

ימים א'-ה': 8:00-17:00.

אין צורך בתיאום ביקור מראש.

הכניסה לגלריה אינה כרוכה בתשלום.

 


Comments