פעילויות זולות בירושלים


תוכן

 1. 1 אזור ירושלים. 
  1. 1.1 יום המוזאונים הבין-לאומי 2021
   1. 1.1.1 הרובע היהודי.
    1. 1.1.1.1  גן לאומי עין חמד
   2. 1.1.2 "פקחים צעירים"
    1. 1.1.2.1 ציפורי המעיין
   3. 1.1.3 פארק ירושלים - הפארק הגדול במדינה
    1. 1.1.3.1 מערת הנטיפים.
   4. 1.1.4 קרן קיימת לישראל.
   5. 1.1.5 פעילויות מגוונות. 
   6. 1.1.6  בית אבי חי.
  2. 1.2 סדנת קומיקס כחול לבןבהנחיית היוצר והמאייר נדב נחמני 
   1. 1.2.1 בית ילין.
    1. 1.2.1.1 בית מזיא
    2. 1.2.1.2 בית עגנון. 
    3. 1.2.1.3 בית פלוגת הכותל .
   2. 1.2.2 בית שמואל.
   3. 1.2.3 הגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים.
   4. 1.2.4  הספריה הלאומית ש
    1. 1.2.4.1 חדשות 2
   5. 1.2.5 מיני ירושלים.
    1. 1.2.5.1 נאות קדומים
    2. 1.2.5.2 סבא מוטי.
    3. 1.2.5.3 עמק צורים
    4. 1.2.5.4 עיר דוד.
    5. 1.2.5.5 צפרירים.
    6. 1.2.5.6 תיאטרון בית מזיא
    7. 1.2.5.7 תיאטרון האינקובטור.
  3. 1.3 תיאטרון הקרון.
   1. 1.3.1 תיאטרון ניסן נתיב.
  4. 1.4 מוזיאונים ובתי אומנים.
   1. 1.4.1 מוזאון אסירי המחתרות.
   2. 1.4.2 מוזאון ארצות המקרא.
  5. 1.5 שעת סיפור תיאטרון במוזיאון
   1. 1.5.1 מוזיאון המדע ע"ש ברנרד בלומפילד בירושלים.
 2. 2 קרא עוד...
  1. 2.1 מוזיאון המחתרות.
   1. 2.1.1 מוזיאון הרצל.
   2. 2.1.2 מוזיאון חצר הישוב הישן ע"ש יצחק קפלן. 
   3. 2.1.3 מוזיאון ידידי ישראל.
   4. 2.1.4 מוזיאון יהדות איטליה.
   5. 2.1.5 מוזיאון ישראל, ירושלים.
 3. 3 פותחים מחדש
 4. 4 תערוכות 
  1. 4.1 1001 דמויות: מסדנתו של יעקב קאופמן
 5. 5 תערוכות
  1. 5.1 כל אנשי המלך: ציורי חצר מצפון הודו 
   1. 5.1.1 המוזיאון לאמנות האיסלם.
   2. 5.1.2 מוזיאון מגדל דוד, ירושלים.
   3. 5.1.3 עיר  דוד.
  2. 5.2 מרכזי מבקרים.
   1. 5.2.1 מרכז מורשת בגין.אזור ירושלים. 
יום המוזאונים הבין-לאומי 2021

בסימן "תיקון ובריאה מחדש"

כניסה חינם לכל המשפחה, לעשרות מוזיאונים ברחבי הארץ, ל"ג בעומר, 29/30 באפריל 2021 

בואו לחגוג עמנו ועם עשרות אלפי מוזיאונים בעולם את יום המוזיאונים הבינלאומי!


לאחר שיום המוזיאונים 2020 התקיים בצורה מקוונת בלבד בשל מגפת הקורונה, איגוד המוזיאונים שמח לחגוג את יום המוזיאונים הבינלאומי בדרך החווייתית, המסורתית והבלתי אמצעית! 

כמדי שנה, איגוד המוזיאונים הישראלי והמוזאונים השונים ברחבי הארץ, מזמינים את הציבור הרחב לבקר בעשרות מוזאונים, ללא תשלום.  

השנה יום המוזאונים הבין-לאומי יהיה בסימן “תיקון ובריאה מחדש". משבר הקורונה הביא לשינויים אדירים בעולם והאיץ תהליכים שונים, שנת 2021, שנה לאחר פרוץ המגפה, ניתן להתבונן בשינויים הדרמטיים הללו ולהתחיל לבחון מה עלינו לתקן בעולמנו ואיזו מציאות נרצה לברוא מחדש למען עולם טוב יותר.

במסגרת יום זה יתקיימו במוזיאונים השונים מגוון פעילויות ייחודיות בהשראת הנושא השנתי הנבחר. כמו כן, יתקיימו סיורים מיוחדים והדרכות, מפגשי שיח, חשיפה לתערוכות חדשות ולמיצגים מיוחדים, פעילויות לילדים, סדנאות יצירה ועוד. 

יו"ר איגוד המוזאונים ואיקו"ם ישראל, נאוה קסלר: "זוהי חגיגה כפולה השנה, גם חגיגה של אומנות ותרבות וגם חגיגה של חזרה למוזאונים- לאחר ששעריהם של עשרות אלפי מוזיאונים בכל העולם ננעלו בשל משבר הקורונה והיו סגורים במשך 

תקופה ארוכה, אנו שמחים לחגוג שוב את יום המוזיאונים הבינלאומי לקבל בשעריהם את הציבור שמוזמן ליהנות משפע של סיורים, יצירה, סדנאות, הרצאות ופעילויות".

ל"ג בעומר, 29-30 באפריל 2021.איגוד המוזאונים הישראלי והמוזאונים ברחבי הארץ מזמינים את הציבור הרחב לבקר בהם ללא תשלום, לרגל יום המוזאונים הבין-לאומי שיתקיים ב-29- 30 באפריל 2021 . 

עשרות מוזיאונים בישראל יפתחו את שעריהם ויזמינו את הקהל לסיורים ברחבי המוזיאון, בתערוכות הקבע ובתערוכות המתחלפות, לקחת חלק בסדנאות, הרצאות, פעילויות יצירה ועוד.

(חלק מהמוזיאונים יאפשרו כניסה ללא תשלום ב-29/4 וחלקם ב- 30/4, יש להתעדכן באתר איגוד המוזיאונים או באתר המוזיאון עצמו).

יום המוזאונים הבין-לאומי נחגג מדי שנה ברחבי העולם במטרה להגביר את המודעות של הציבור לחשיבות תרומתם של המוזאונים לחברה, לעודד אותו להרחיב את אופקיו ולהנגיש לקהל הרחב את תחומי המדע, האמנות, האדריכלות ומורשת התרבות - המוצגים במוזאונים. 

בין המוזאונים שייפתחו ללא תשלום לקהל הרחב : מדעטק- המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל, מוזיאון חיפה, מוזיאון ארצות המקרא ירושלים, מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים, מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, מוזיאון ישראל, המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, מוזיאון העיצוב חולון, מוזיאון האדם והחי, מוזיאון האדם והסביבה, המשכן לאמנות עין חרוד, צריף בן-גוריון, מוזאון כפר סבא, מוזיאון חצר הישוב הישן, מוזיאון ההעפלה וחיל הים,  מוזיאון בת ים לאמנות, בית הפלמ"ח,  מוזיאון הכט, מוזיאון יהדות איטליה, מוזיאון האצ"ל - בית ז'בוטינסקי, מוזיאון אסירי המחתרות בעכו, מוזיאון החאן חדרה, מוזיאון ויליפריד ישראל-לאומנות ולידיעת המזרח, מוזיאון בית השומר, מוזיאון הטבע ע"ש שטיינהרדט, בית עגנון בירושלים, מוזיאון בית ראובן, מוזיאון לתרבות ומורשת הבדואים, מוזיאון על התפר, גלריה אורייתא, מוזיאון בית הראשונים לתולדות הרצליה, מוזיאון המזגגה, ורבים אחרים.

בין הפעילויות שיתקיימו במוזאונים השונים ביום זה: מוזיאון ארצות המקרא יקיים סיור וסדנא "על שלם ושבור- שיח גלריה עם ויקה נוסיקובסקי, משמרת המוזאון. מהי תפיסת השימור העכשווית? איך מחברים את השברים? איך מתמודדים עם חלקים חסרים ועוד על מאחורי הקלעים של עבודת השימור במוזיאון. חיבור מחדש - מפגש יצירתי עם סדנאית המוזאון ומשחק בצורה וחומר שיוביל לרעיונות וחיבורים חדשים. "מדעטק- המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה" עם תערוכה מקורית ומיוחדת מבית היוצר של המוזיאון- מעשה פלאים. מוצגי מדע חווייתיים בעיצוב, גודל ואינטראקטיביות, שלא נראו מעולם בישראל: טורנדו בגובה שישה מטרים, תותחי עשן עוצמתיים, חוויית מראות אינסופית, נגינה על קרני לייזר ענקיות, מוצג גלים בגובה שבעה מטרים ועוד מוצגי אור עצומים, שטרם נחשפו לקהל הרחב. המוצגים מתבססים על עקרונות פיזיקליים ומייצרים עולם קסום, מלמד, מהפנט ובעיקר – מהנה. מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב,  חוגג את הביאנלה הראשונה לאומניות ולעיצוב תל אביב עם הכנס הבינלאומי לעיצוב העתיד- דיאלוגים בין מסורת לחדשנות. כנס היברידי, שמשלב הרצאות אונליין בהקרנה על מסכים במוזיאון ובשידור באתר המוזיאון. כולל הקרנה של אירועים מיוחדים שנערכו במסגרת הביאנלה ואירועי לייב במוזאון כמו: שיח גלריה עם האוצרים, מופעי פרפורמנס , מופעי מחול ועוד.

מוזיאון הראשונים הרצליה מציע חדר בריחה חווייתי לכל המשפחה בעקבות שבעת המתיישבים הראשונים וסיור מודרך במוזיאון.  בית הפלמ"ח,  לציון 80  שנה לפלמ"ח יתקיימו סיורים בתצוגות ''מסע פלמ''ח ויד לגח''ל, אוצר התמונות, חדר הנופלים ובתערוכת דיו ודגל ומפגש עם פלמחניקים במהלך היום, צריף בן גוריון,  יקיים סיורים מודרך בצריף בן-גוריון לקהל הרחב במהלך הסיורים המודרכים יושם דגש מרכזי על פעילות התיקון והשימור 


החפצים המקוריים של בן-גוריון הנמצאים בצריף המגורים שלו. המבקרים ישמעו את הסיפורים שמאחורי החפצים. מדוע מונחת בובת קואלה בחדר האורחים? מניין קיבל בן-גוריון את הטלוויזיה ואיך בכלל היא נמצאת בחדר האורחים שלו למרות שהתנגד להכנסת הטלוויזיה לארץ?. מוזיאון המדע ירושלים, “אוצרות האדמה" המוזיאון מזמין אתכם ואתכן, קטנים כגדולים, ללכלך קצת את הידיים במגוון הדגמות, סדנאות ומיצבי אמנות, שיחשפו את נפלאות הטבע החבויים באדמה. המשכן לאומנות  עין חרוד, אירוע פתיחת תערוכת היחיד של האמן גרגורי אבו: "ידעתיך". מופע פרפורמנס של האמן, שיעסוק בקיימות, בחיפוש אחר משמעות  ובכמיהה לתיקון האדם והעולם. את הפרפורמנס ילוו עבודות וידאו שצולמו בנורבגיה,יפן וישראל. 

יו"ר איגוד המוזאונים ואיקו"ם ישראל, נאוה קסלר: "זוהי חגיגה כפולה השנה, גם חגיגה של אומנות ותרבות וגם חגיגה של חזרה למוזאונים- לאחר ששעריהם של עשרות אלפי מוזיאונים בכל העולם ננעלו בשל משבר הקורונה והיו סגורים במשך תקופה ארוכה, אנו שמחים לחגוג שוב את יום המוזיאונים הבילאומי בדרך החוויתית, "המסורתית", והבלתי אמצעית - ולקבל בשעריהם את הציבור שמוזמן ליהנות משפע של סיורים, יצירה, סדנאות, הרצאות ופעילויות". 

 רשימת המוזאונים הפתוחים ללא תשלום, שעות הפתיחה והפעילויות השונות מפורסמת באתר איגוד המוזאונים הישראלי www.icom.org.il  ובאתרי האינטרנט של המוזאונים ברחבי הארץ.

איגוד המוזיאונים ואיקו"ם ישראל: מייצג את מרבית המוזאונים בישראל ומונה מעל ל-1600 חברים המעורבים בכל תחומי העשייה המוזיאלית. האיגוד פועל לקידום המוזיאונים ופעילותם, ליצירת שיתופי פעולה בין המוזאונים בישראל, קידום מקצועי של סגל המוזאונים ובפיתוח קשרים מקצועיים עם מוסדות חינוך ותרבות בארץ ומחוצה לה. האיגוד פועל בזיקה לעקרונות איקו"ם, ארגון המוזאונים הבין-לאומי שמרכזו בפריז ושפועל בחסות אונסק"ו. איגוד המוזאונים הישראלי הוא האיגוד הלאומי שמייצג את ישראל באיקו"ם העולמי.

    לפרטים נוספים: מרומי יחסי ציבור, ענת מרומי   052-8133813 ועידית בן ארי 0505255079   

רשות הטבע והגנים. 

פרוט דמי כניסה לשמורות הטבע והגנים תמצאו באתר:


הרובע היהודי.לאזרחים ותיקים העלות המקסימלית בדמי כניסה למבקר לגנים ולשמורות היא כ- 15 ₪ ומטה (תלוי באתר) בגלל שיש להם הנחה של כ- 50% עם הצגת תעודת אזרח ותיק או ת"ז. מחיר דומה גם לילדים.


"פקחים צעירים"

גנים לאומיים  עין חמד

פעילות משפחתית וחווייתית כשהילדים (גילאי 5 - 12) מובילים את ההורים ולומדים בכיף. ניתן לרכוש החוברת ב- 10 ₪ בכניסה לאתר (או להורידה בחינם מאתר האינטרנט של הרשות) ולצאת למסע משפחתי של שאלות ותשובות בין המערות.
משפחות רבות כבר השתתפו בתוכנית "פקחים צעירים", שבה לאחר מילוי משימות הקשורות לאתר הביקור נערך טקס התחייבות לילדים ובו מוענק לאלו שמילאו המשימות כיאות תג מיוחד. ניתן להכיר וללמוד על התוכנית בסרטון הקצר שבקישור 

ציפורי המעיין

טיבוע ציפורים בגן לאומי עינות תלם שבפארק ירושלים וסיור מודרך ללא תשלום

בבוקר השבת האחרונה בכל חודש

 

פארק ירושלים, מזמין את הציבור  הרחב, משפחות וילדים, לפעילות טיבוע ציפורים בהובלת התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע ולסיור  בגן הלאומי  בהדרכת  רשות הטבע והגנים.

הפעילות כוללת מפגש עם צפר וצפייה בעבודתו המרתקת של מטבע הציפורים. בהמשך, סיור מודרך החושף את הטבע, הנוף והמורשת  שבעינות תלם, המעיינות, הצומח, חיות הבר והמושבה בית טולמא. כמו כן יושם דגש על מידת השפעת האדם על שטח זה בהווה, פיתוחו מחד ושמירתו מאידך.


הכניסה חינם לקהל הרחב, בחסות פארק ירושלים.

איפה:   גן לאומי עינות תלם

איך מגיעים? מכביש מס'1 יורדים במחלף מוצא. למגיעים מירושלים, יורדים במחלף וממשיכים ישר  בצומת בדרך העפר ( משולט). למגיעים מכיוון ת"א, יורדים במחלף מוצא, פונים שמאלה בצומת, בצומת הבא, פונים שמאלה לכיוון מבשרת עוברים מתחת לגשר ומיד לאחר מכן פונים ימינה בדרך העפר ( משולט). ממשיכים ישר בדרך העפר עד צומת T , בצומת פונים ימינה וחונים בחנייה מימין.

לפרטים  נוספים – מוקד המידע של רשות הטבע והגנים: כוכבית 3639

                           ובתחנה לחקר ציפורי ירושלים:  02-5637374 

 

פארק ירושלים - הפארק הגדול במדינה

מרחב טבעי של שטחים פתוחים הכולל פארקים מטרופוליניים שעוטפים את ירושלים.

עיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים, קרן קיימת לישראל, רשות הטבע והגנים וממשלת ישראל חברו יחד כדי לקדם את הקמתו ופיתוחו של פארק טבע ונופש  "פארק ירושלים". מרחבי הפארק  סובבים את ירושלים בשטח של כ-15 אלף דונם. מרחבים אלו, המצויים בסמיכות לאזורי המגורים, תוכננו ופותחו כפרויקט המחולל שינוי סביבתי משמעותי בעיר ובארץ כולה, וזאת במטרה לשמור על הסביבה הטבעית מחד, ומאידך ליצור אזורי פנאי ונופש בשטחים נרחבים ואיכותיים. כך ניצור מגוון הזדמנויות לפעילות נופש ופנאי להנאת תושבי ירושלים, המטרופולין ומבקריה. 

ובגרסה המקוצרת:

טיבוע ציפורים בגן לאומי עינות תלם

טיבוע ציפורים וסיור מודרך בגן לאומי עינות תלם, בהובלת התחנה לחקר ציפורי ירושלים של החברה להגנת הטבע ומדריכי רשות הטבע והגנים. במסגרת הפעילות  נכיר את הייחוד של המערכת האקולוגית המתקיימת בסמוך לעיר ואפילו בתוכה, נצפה בטיבוע ציפורים ונתרשם מקרוב ממגוון הציפורים המצויות באזור. בתום הטיבוע, נצא לסיור מודרך בגן הלאומי ונגלה מי עוד מלבד הציפורים שותה ממי המעיין וניזון מן הצומח. הפעילות אינה כרוכה בתשלום אך יש להירשם מראש. לפרטים והרשמה מראש – התחנה לחקר ציפורי ירושלים:  02-5637374  jbo@inter.net.il


מערת הנטיפים.


המערה עברה שדרוג בתאורה, בתשתיות השבילים, בנגישות לנכים  ונוספו ספסלים למנוחה.

שעות פתיחה: 8.00 - 17.00, שישי עד 16.00. בחודשי אוקטובר - מרץ עד 16.00 , שישי עד 15.00.

עלות הכניסה: 14-27 ש"ח, טל' 02-9911117אורות במערה
גם ערוץ 2 בא לראות את התאורה החדשה והמרשימה בשמורת טבע מערת הנטיפים. גם יפה, גם אקולוגית (מנענו אורכי גל שיצרו צבע שתורם לגידול אצות על הזקיפים והנטיפים) וגם חסכוני מאוד. שווה לתת קפיצה ולהתרשם. סרטון אחר נמצא ביוטיוב.
מערות ב- 360 מעלות

לאחר עבודה מאומצת חונך גן לאומי בית גוברין את אתר ה"360 מעלות". באתר האינטרנט אפשר לשוטט בעזרת מפת האתר בין המתחמים השונים, לראות אותם ב- 360 מעלות, לקרוא מידע, לראות תמונות עם פעילות ועוד. המלאכה לא הסתיימה ובהמשך יוכנסו חומרים נוספים.


קרן קיימת לישראל.

 

http://salkkl.kkl.org.il/Tours/ToursSearch.aspx
פעילויות מגוונות. 


 בית אבי חי.


בית אבי חי: המלך ג'ורג' 44 02-6215900
למידע על כל האירועים>>> 

סדנת קומיקס כחול לבן
בהנחיית היוצר והמאייר נדב נחמני 

הפעם נצייר את הסיפור סביב הפתגם 
"ואהבת לרעך כמוך"
אין צורך בניסיון. רק בדפים לבנים, עפרון, מחק ועט שחור. בסדנה ניצור יחד בשלבים פשוטים וברורים, דמות וריבועי קומיקס.
תוך כדי נלמד עקרונות בסיסיים בנוגע לאיור, סיפור וקומיקס.לגילאי 8 ומעלה.
בכל יום שני, בשעה 18:00, ב ZOOM
ההשתתפות ללא תשלום

 וידאו ►
לחצו על התמונה לצפייה 
 "אני ואתה נשנה את העולם 
אליעד נחום ובוגרי בית הספר למוזיקה 
שרים ומסמנים, במילים ובשפת הסימנים
מתוך "האירו הדליקו" מופע חנוכה של
 בית אבי חי 
 וידאו ►
לחצו על התמונה לצפייה 
קומיקס כחול לבן 
בהנחיית נדב נחמני מציירים 
"משפחה" 
פספסתם בלייב? תציירו כשבא לכם! 
מתוך המפגש שהתקיים ב 9.11.20
לקבלת תזכורות על אירועים ב-W.A - הצטרפו לקבוצה השקטה שלנו >>>

סדנת קומיקס כחול לבן
בהנחיית היוצר והמאייר נדב נחמני 
הפעם נצייר את הסיפור סביב הפתגם "אין דבר העומד בפני הרצון"
אין צורך בניסיון. רק בדפים לבנים, עפרון, מחק ועט שחור. 
בסדנה ניצור יחד בשלבים פשוטים וברורים, דמות וריבועי קומיקס.
תוך כדי נלמד עקרונות בסיסיים בנוגע לאיור, סיפור וקומיקס.לגילאי 8 ומעלה.
בכל יום שני, בשעה 18:00, ב ZOOM
ההשתתפות ללא תשלום
להרשמה למפגש, וקבלת קישור ל ZOOM >>>

הצצה קטנה לפברואר... 
לפרטים נוספים, לחצו על תמונה 
לקבלת תזכורות על אירועים ב-W.A - הצטרפו לקבוצה השקטה שלנו >>>
שתפו את הדיוור!
Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Linkedin
Share On WhatsAppבית אבי חי ואגדות אמיתיות מציגים: "סיפורים משלנו"
סדרת פודקאסטים לילדים

★ נינה טימופייבה ★ מנדלי מוכר ספרים ★ הרמב"ם ★ שלומציון ★ יונה בוגלה ★
★ סוגיהארה ★ אמי נתר ★ לאונרד כהן ★
בית אבי חי גאה להשיק את "סיפורים משלנו", עונת קיץ מיוחדת לפודקאסט "אגדות אמיתיות" ושמח להזמין את הילדים והילדות (והוריהם) למסע היכרות מעורר השראה עם דמויות מרתקות מההיסטוריה הישראלית והיהודית.
החיבור של "אגדות אמיתיות" עם בית אבי חי, נוצר מתוך רצון להגיש לילדים ולילדות סיפורים היסטוריים מגוונים עם עלילות סוחפות. הגיוון מאפשר לילדים וילדות מרקעים שונים למצוא את עצמם בסיפור הגדול של החברה הישראלית, כמו גם לקרב אותם לסיפורים שרחוקים מהם יותר.
השאיפה שלנו בכל תכניות הילדים היא לגלות לילדים עולם חדש, להשביע, ולו חלק מהסקרנות הילדותית, ולתת השראה. הפלטפורמה מתאימה לימי קורונה, או לנסיעות ארוכות בחופש הגדול, חדשנית עבור הילדים, וגם זה חלק מההרפתקה.


הרמב"ם - רבי משה בן מימון
האגדה הראשונה כבר כאן!
יש אנשים ששמם הולך לפניהם. הרמב"ם הוא אחד מהם. ואולם, דרכו לא הייתה פשוטה כלל: הוא נאלץ להיאבק, להתווכח ואפילו לברוח לפני שזכה למעמדו הרם.שמעתם את הסיפור, רוצים לכתוב לנו? לשלוח לנו ציור?
יש לכם רעיון בשבילנו? אנחנו כאן לשמוע!
שתפו את הדיוור עם חברים!

לבקשת הקהל- סדנאות נוספות!
המאייר והיוצר נדב נחמני מגיע אליכם הביתה עם סדנת קומיקס מיוחדת!
במהלך המפגש נלמד ונצייר דמות קומיקס אישית, וריבועי קומיקס. 
תוך כדי נלמד עקרונות בסיסיים בנוגע לאיור, סיפור וקומיקס.

אין צורך בניסיון קודם! רק דפים לבנים, עפרון, מחק ועט שחור
להרשמה למפגש ב ZOOM >>>

לקבלת תזכורות על אירועים- הצטרפו לקבוצה השקטה שלנו >>>לקבלת תזכורות על אירועים- הצטרפו לקבוצה השקטה שלנו >>> סיפורים משלנו 
עונה שלישית ומיוחדת לפודקאסט "אגדות אמיתיות" 
★ נינה טימופייבה ★  מנדלי מוכר ספרים ★  הרמב"ם ★  שלומציון ★  יונה בוגלה ★  סוגיהארה ★ אמי נתר  ★  לאונרד כהן ★
גאים להציג את "סיפורים משלנו", עונת קיץ מיוחדת לפודקאסט "אגדות אמיתיות" ושמחים להזמין את הילדים והילדות (והוריהם) למסע היכרות מעורר השראה עם דמויות מרתקות מההיסטוריה הישראלית והיהודית.  
🎧 להאזנה באתר
🎧 להאזנה ביו טיוב
🎧 להאזנה בספוטיפיי
📲 הצטרפו לקבלת עדכונים בווטסאפ >>

סיפורים משלנו 
עונה שלישית ומיוחדת לפודקאסט "אגדות אמיתיות" 
★ נינה טימופייבה ★  מנדלי מוכר ספרים ★  הרמב"ם ★  שלומציון ★  יונה בוגלה ★  סוגיהארה ★ אמי נתר  ★  לאונרד כהן ★
גאים להציג את "סיפורים משלנו", עונת קיץ מיוחדת לפודקאסט "אגדות אמיתיות" ושמחים להזמין את הילדים והילדות (והוריהם) למסע היכרות מעורר השראה עם דמויות מרתקות מההיסטוריה הישראלית והיהודית.  
🎧 להאזנה באתר
🎧 להאזנה ביו טיוב


החיבור של "אגדות אמיתיות" עם בית אבי חי, נוצר מתוך רצון להגיש לילדים ולילדות סיפורים היסטוריים מגוונים עם עלילות סוחפות. הגיוון מאפשר לילדים וילדות מרקעים שונים למצוא את עצמם בסיפור הגדול של החברה הישראלית, כמו גם לקרב אותם לסיפורים שרחוקים מהם יותר. בכל שישי מתפרסם פודקאסט חדש!

כל הפעילויות בזום הן ללא תשלוםבית ילין.
בית מזיאבית עגנון. 


אגדות הסופר: מקורות חסידיים ביצירת עגנון
סדרת הרצאות מקוונות חדש בשיתוף מכון שוקן

החל מיום רביעי, ט׳ באייר, 21.4, בשעה 10:00, באפליקציית ZOOM ובפייסבוק

 
בנאום שנשא בעת קבלת פרס הנובל לספרות בשנת 1966, דיבר עגנון על מקורות היניקה הספרותיים שלו. הוא הזכיר בזה אחר זה את כולם, למן כתבי חז״ל, דרך ספרות ימי הביניים ועד לרמב״ם, זולת מקור אחד מרכזי - הסיפור החסידי. אף שרבים מחוקרי עגנון הצביעו במהלך השנים על השפעתו העמוקה והנרחבת של העולם החסידי על כתביו, עגנון הכחיש מכל וכל קיומה של השפעה זו. מדוע בחר עגנון להסוות דווקא את מקורותיו החסידיים? 

בית ש״י עגנון בירושלים ומכון שוקן שמחים להציג סדרת מפגשי בוקר מקוונים שתחשוף את המקורות החסידיים ביצירותיו של ש״י עגנון. במהלכה נשוחח עם מיטב המרצים על הזיקות הרבות שבין כתבי עגנון והסיפור החסידי. הסופר חיים באר ישוחח על הקשר בין עגנון לבין רבי נחמן מברסלב, פרופ׳ חביבה פדיה תדבר על החיות בסיפוריו של עגנון בראי מעמד החיות בחסידות, איילת נאה תבחן את מצב התודעה החסידי ב״ספר המעשים״ של עגנון, ועוד ועוד.

בהרצאה הראשונה בסדרה ישוחח ד״ר אלחנן שילה על יחסו של עגנון לחסידות ועל דרכי העיבוד הספרותי של מקורות חסידיים.

ההרצאה תתקיים ביום רביעי, ט׳ באייר, 21.4, בשעה 10:00, באפליקציית ZOOM וכאן בעמוד הפייסבוק שלנו. 

ההשתתפות בהרצאות חופשית. מספר המקומות מוגבל.
 
להרשמה להרצאות, ראו כאן

סיור אינטימי בבית עגנון
יום שישי, י״א באייר, 23.4, בשעה 11:00, בבית עגנון

 
״ביתו פשוט וכליו פשוטים ואילו חכמתו מרחיבה והולכת, כגוונים אלו שנראים מן החלון ולמעלה על הרי ירושלים.״ ש״י עגנון, ״תהִלה״

עם פתיחתו המחודשת של בית עגנון, נקיים מדי יום שישי סיורים אינטימיים לכל המשפחה על חייו ויצירתו של ש״י עגנון. במהלכם, נשוטט בין חדרי הבית ובחצר שמקיפה אותו, נכיר את הסביבה שבה פעל הסופר האהוב, נציץ לרגעים מחיי המשפחה ונתוודע אל החיים שלצד הכתיבה. נכנס אל חדר העבודה הסגפני והצנוע, בו נכתבו כמה מיצירות המופת הגדולות בספרות העברית ונעיין בספרים מתוך הספרייה העשירה. נבקר בתערוכת הקבע ונתחקה אחר תחנות מרכזיות בחייו של עגנון - מילדותו בבוצ׳אץ׳ ועד לזכייתו בפרס נובל לספרות. 

 
הסיור הבא יתקיים ביום שישי, י״א באייר, 23.4, בשעה 11:00, בבית עגנון (רחוב קלאוזר 16, ירושלים).

ההשתתפות בסיור כרוכה בתשלום סמלי של 20 ש״ח.
הסיור יתקיים בהתאם להנחיות התו הירוק. 

 
להרשמה לסיור, ראו כאן


בית פלוגת הכותל .

בית פלוגת הכותל נפתח מחדש!

 

ובו הסיפור שלא סופר על מגיני הכותל והתוקעים בשופר

שפעלו בשנות ה-30 בעיר העתיקה

 

בית שכל קירותיו מספרים סיפור ציוני-יהודי

מסע חווייתי, מלווה בסרט דרמה הסטורי

במבנה המקורי ששימש את צעירי בית"ר במאבקם מול השלטון הבריטי

 

80 שנה אחרי שנסגר על ידי הבריטים, בחול המועד פסח ייפתח לקהל הרחב "בית פלוגת הכותל", מוזיאון חדש בלב הרובע היהודי, אשר מביא לראשונה את סיפורה המדהים של פלוגת הכותל- סיפור שכמעט ונשכח מהיסטוריית הישוב היהודי בארץ ישראל. בית פלוגת הכותל מביא את סיפורם ההירואי של צעירים חברי תנועת בית"ר שהגנו על העיר העתיקה כתגובת נגד להגבלות שהטיל השלטון הבריטי על קיום יהודי בכותל. המוזיאון ממוקם בתוך הבית המקורי ששימש אותם למגורים.

 

מאורעות תרפ"ט הובילו בעקבותיהם שורה של הגבלות על הנוכחות היהודית בעיר העתיקה ובכותל מצד הבריטים. חבורת בית"רים החליטו לעשות מעשה ולהשמיע את קול השופר על חומות העיר העתיקה. מידי מוצאי כיפור, משנת 1930 ועד 1948, התגנבו מספר נערים אל הכותל ותקעו את התקיעה הגדולה בשופר. מי שנתפסו ישבו בכלא מספר חודשים בתנאים קשים.

 

עם ריבוי הפגיעות ביהודי העיר העתיקה על-ידי הפורעים הערבים, הוחלט בראשית 1937 להקים פלוגת בית"ר ייעודית שתשהה במקום דרך קבע, תגביר את ביטחון תושבי הרובע היהודי ותשמור על הקשר המתמיד עם הכותל.

 

הם ישבו במקום במשך שנה וחצי, תוך כדי עימותים מתמשכים עם התושבים הערביים ועם החיילים הבריטים ופעילותם היוותה את הבסיס להקמתו של האצ"ל. במחצית 1938, לאחר מספר אירועים שגבו חיי אדם והותירו מספר פצועים, פשטו הבריטים על המקום וחסמו אותו. ובכל זאת, המשיכו צעירי בית"ר במסורת התקיעה בשופר בכותל במוצאי כיפור, תוך כדי סכנת נפשות, עד לשנת 1948.

 

עכשיו, 80 שנה אחרי, ייחנך סוף כל סוף המוזיאון שיספר לראשונה, בסרטי דרמה היסטוריים מרתקים, את סיפורה של פלוגת הכותל ואת קורותיהם של הנערים היהודים שסיכנו את עצמם למען שמירת הגחלת בכותל ובירושלים וסיפורם נשתכח. מבקרי המוזיאון יעברו את המסלול הציוני ההיסטורי שמתחיל בתוקעי השופר, ממשיך בפלוגת הכותל עד לגבורת אנשי האצ"ל.

 

הסרט המרתק, שאורכו כ-35 דקות, מביא את הסיפור באופן חווייתי ומרגש, תוך הבלטת מעשי הגבורה, הבחירה בחיים תחת סכנה מתמשכת, המאסרים, הברחת השופרות והעימותים היום יומיים עם האוכלוסייה הערבית והשלטון הבריטי מתוך אידיאולוגיה עמוקה.

 

בחול המועד פסח המקום יהיה פתוח בין השעות 9:00-17:00 ובערב חג שני עד 12:30. בתאום מראש בלבד. מחיר מיוחד לרגל הפתיחה: 10 ₪ בלבד לכרטיס

 

מחיר רגיל: מבוגר: 20 ₪; ילד/אזרח ותיק/נכה/כוחות הביטחון: 15 ₪

 

בית פלוגת הכותל, רחוב היהודים פינת פלוגת הכותל, הרובע היהודי, ירושלים

 

לפרטים נוספים והזמנות: "המרכז למורשת בגין" 02-5652011   


בית שמואל.

לקוחות יקרים,
 


ילדים יוצרים שבת
טלפון להזמנת כרטיסים: 02-6203463

בימים א'-ה', בין השעות: 08:30-16:30
בימים ו' וערבי חג, בין השעות: 09:00-13:00
מומלץ להזמין כרטיסים מראש
הקדימו לבוא למופעים. מאחרים לא יוכלו להגיע למקומותיהםהגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים.


הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם 
הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הגן פועל כמרכז חינוכי ומחקרי ומכיל אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הנו מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, שטחו משתרע על פני 150 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות פריחות מרהיבות לאורך כל השנה.

שעות פתיחה בזמן פעילות רגילה – ללא אירועים
שעון קיץ: 
ראשון עד חמישי: 9:00 – 19:00​

שישי: 9:00 – 17:00

שבת: 9:00 – 18:00

שעון חורף:

ראשון עד חמישי: 9:00 – 17:00

שישי: 9:00 – 15:00

שבת: 9:00 – 17:00

מחיר כניסה: (למעט אירועים מיוחדים)

מחיר רגיל: 35 ש”ח

מחזיקי כרטיס ירושלמי: 28 ש”ח

חייל / סטודנט / גמלאי: 25 ש”ח

ילד ירושלמי (בליווי הוריו): חינם


כתובת הגן הבוטני, יהודה בורלא 1, ניות
טלפון 02-6794012

 הספריה הלאומית ש

חדשות 2


חברת החדשות הישראלית בע"מ

ביקור בחדשות ערוץ 2 

מה נראה? 

במהלך הסיור המודרך, נבקר באולפן הייחודי ממנו משודרות תוכניות החברה : 

"המהדורה המרכזית", "שש עם ..", "פגוש את העיתונות" ,"תוכנית חיסכון".. ועוד. 

נראה איך עובד המכשיר שמאפשר למגיש להקריא חדשות, תוך כדי הסתכלות למצלמה ובמקרים מסוימים, תיתכן צפייה בשידור חי, במידה ויהיה. 

כמו כן, נסייר בקונטרול ובמחלקת האינטרנט ונבין איך עובדת מערכת חדשות ואיך מכינים את המהדורה המרכזית. 

במידה ויתאפשר, נשוחח עם אחד האנשים המשפיעים על מה שאתם רואים : כתב או מפיק, עורך, מגיש או איש דסק. זמני-ביקור 

מועדי התחלת הביקור : ימים א'- ד' בשעות: 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 

ימי חמישי בשעות: 10:00, 11:00, 12:00 

משך הביקור - שעה וחצי. עלות הביקור 

עלות למבוגר - 50 ₪ כולל מע"מ. 

עלות לאזרחים וותיקים, סטודנטים וילדים - 35 ₪ כולל מע"מ. 

עלות בביקור משפחתי – 30 ₪ למשתתף מעל גיל 6. חינם עד גיל 6. 

הביקור מתאים לילדים מגיל 6. ביקורי משפחות יערכו בחוה"מ ובחופשות ביה"ס. 

מספר משתתפים בסיור בין 40 ל50 משתתפים. 

ניתן לארגן קבוצה קטנה של 15 משתתפים, שתצורף עם עוד קבוצות, לסיור אחד. 

ביקורי קבוצות עד 15 (בודדים, זוגות וכו') יערכו סביב תאריך ה-20 של כל חודש. 


לתיאום ביקור 

נא לשלוח מייל לכתובת visit@news2.co.il עם הפרטים הבאים: 

מספר משתתפים 

שם המוסד/ ארגון ממנו באים/ משפחתי/ גמלאים/תלמידים/מקום עבודה 

3 תאריכים מועדפים 

ומספר נייד של איש הקשר 

מיני ירושלים.
מיני-ירושלים-הפתעה מרגשת בקומת המרתף של בניין העירייה

מתוך הסיור "השאנז אליזה של ירושלים" באדיבות "מסלולים> להתאהב בארץ מחדש"

מי יכול היה לנחש, שבקומת המרתף של בניין עיריית ירושלים, מסתתר דגם מרהיב של העיר הכי מיוחדת ומעניינת בישראל? דגם מיני ירושלים הענק והיחיד מסוגו בישראל, נותן לנו את האפשרות להתבונן על העיר מלמעלה, כמו ממעוף הציפור, ולהתרשם מההרים וערוצי הנחלים, מהבתים והרחובות, מהגנים וממבני הציבור. מסלולים> להתאהב בארץ מחדש מציגים: מיני ירושלים, חוויה ייחודית לכל המשפחה בירושלים.

ההרים, ערוצי הנחל, הבתים, הרחובות והדגם מיני ירושלים בנויים בדגם בצורה מדויקת להפליא, בקנה מידה של 1:500, כך שכל סנטימטר בדגם זהה לחמישה מטרים במציאות. הטופוגרפיה בנויה מקרטון ביצוע, הבתים והמבנים עשויים מעץ, והעצים מסקוצ'ברייט. אך הדבר המיוחד ביותר הוא, שמדובר בדגם חי ומתפתח, יחיד מסוגו בישראל, שממשיך להתעדכן ולהיבנות מדי יום.

הדגם בנוי על שולחנות שאפשר להזיז אותם, וכל פריט בו יכול להתפרק, להשתנות ולהיבנות מחדש, הכל בהתאם לשינויים שמתרחשים במציאות. גם התוכניות העתידיות של ירושלים מוצגות בדגם, בדמות מבנים שעשויים מפלסטיק שקוף דמוי זכוכית. אלה המבנים שעתידים להיבנות בעיר, והם מסייעים לנו להבין כיצד עשויה להיראות ירושלים בעוד 20-15 שנים.

למרות שהוא נראה גדול מאוד, מציג הדגם רק כ-15% משטח העיר - מהכניסה הראשית לירושלים ממערב, ועד למרגלות רכס הר הזיתים והר הצופים במזרח, ומשכונת בקעה והמושבה הגרמנית מדרום, ועד לשכונות רוממה ומאה שערים בצפון העיר. בדגם לא מוצגות השכונות ההיקפיות של ירושלים, שמהוות את רוב שטחה, והיעדרן רק מדגיש כמה גדולה היא בירת ישראל.

בשיטוט סביב הדגם, ניתן להבין את המבנה המורכב של ירושלים, ואת האופן בו התפתחה לאורך הדורות: מהעיר העתיקה והקדומה המוקפת חומה שבחלקה המזרחי, דרך השכונות הראשונות שנבנו מחוץ לחומות, ועד החלקים המערביים והמודרניים יותר. הבנייה הצפופה בתוך העיר העתיקה, המלאה כנסיות ומסגדים, ובתוכה מתנשא הר הבית הענק מוצגת בדגם. מזווית זו מבחינים בהבדל שבין השכונות החרדיות שבצפון העיר, הבנויות בצפיפות ומלאות גגות רעפים אדומים, לבין השכונות המרווחות יותר שבמרכז ירושלים, בהן משולבים גנים ועצים ירוקים.

את בניין הכנסת שבחלקה המערבי של העיר, המוקף שטחים ירוקים, וסביבו בנויים מוזיאון ישראל והאוניברסיטה העברית בגבעת רם קל לזהות. צפונית אליהם אי אפשר לפספס את מגדלי הזכוכית שעתידים להיבנות בכניסה הראשית לירושלים, וצפויים להפוך אותה למרכז עסקים מודרני ומפותח. כדאי לעבור על פני הדגם ולחפש מבנים שמוכרים. אם יש שאלות, ניתן לבקש בנימוס מהאחראים על המקום, ולקבל מהם מענה.

נקודת מוצא וסיום: כיכר ספרא, לצד רחוב יפו. אופי הסיור: מתאים לקבוצות גדולות וקטנות, למשפחות ולזוגות. אורך הסיור: כ-300 מטר. משך הסיור: כשעה. שעות וימים מומלצים: בימים א-ה, החל מהשעה 09:00 ועד שעות אחר הצהרים. לתשומת לבכם: קבוצות צריכות לתאם את הביקור בדגם ירושלים, בטלפון: 02-6297315.

למידע מפורט על המסלול ולניווט לנקודת החניה, באפליקציה ובאתר מסלולים>להתאהב בארץ מחדש - www.maslulim-israel.co.il או בסדרת ספרי הטיולים "לכל אחד ירושלים- 50 מסלולי סיור בירושלים"

"מסלולים > להתאהב בארץ מחדש", חברת טיילות והוצאה לאור. הרעיון העומד בבסיס החברה הינו חברתי וחינוכי, והיא מובילה שינוי תפיסתי בתרבות הטיולים בישראל. "מסלולים>להתאהב בארץ מחדש" שמה לה למטרה לחשוף בפני אזרחי ישראל את יופייה הנסתר של הארץ, לחבר את כולנו לטבע הנפלא שמסביב, ולחזק את תחושת השייכות למולדת ולמדינה.


נאות קדומים


סבא מוטי.

התצוגה תתקיים בכל שבת ראשונה של החודש (במזג אויר קשה יש לוודא קיומה)

 

היכן: במושב גינתון משק 45 (waze - הבובות של סבא מוטי)

 

מתאים לכל גיל!!

הכניסה חופשית

 

ליצירת קשר:

מוטי: 050-6688680

דוא"ל:motishvartz@walla.co.il

אתר: motispuppets.co.il

 


עמק צורים

גן לאומי עמק צורים מזמין אתכם להיות ארכיאולוגים ליום אחד ולמצוא אוצרות מתקופות קדומות

 

בואו לגלות אוצר ביום הבחירות המקומיות  בחוויה הארכיאולוגית בעמק צורים

 

יש לכם אהבה לגילוי אוצרות? רוצים לגלות אוצר אמיתי ? בואו לבקר בחוויה הארכיאולוגית ‏בעמק ‏צורים ותוכלו להצטרף לארכיאולוגים שלנו בחשיפת ממצאים אמיתיים!‏‎ ‎

עשרות ממצאים מדהימים ‏כבר התגלו על ידי המבקרים באתר: קמע מצרי מהתקופה הפרעונית, ‏תכשיטים ומטבעות נדירים, ‏אבני פסיפס וראשי חצים. עוד שלל אוצרות מרגשים עדיין חבויים בעפר ‏שמקורו במבנים ‏היסטוריים בירושלים הקדומה. הצטרפו לחוויה משפחתית, מגבשת ובלתי נשכחת ‏בעמק צורים.

 

מחירון ‏  מבוגר   ילד (18-5)‏

החוויה הארכאולוגית       ‏24 ₪‏    ‏19 ש"ח ‏

כרטיס  משפחתי לסינון   ‏85 ₪  עד 7 משתתפים

שעות פתיחה ביום הבחירות 09:00-16:00

לפרטים נוספים *6033‏


 

 

פרוייקט סינון עפר הר הבית

טל;  02-628-0342, 054-228-9166

עמק צורים - עיר דוד 6033*
עיר דוד.

צפרירים.

אומנים ואומניות בצפרירים.
ציפורים, מסכות אפריקאיות, מסכות מגזרי עץ ממוחזרים - כל אלה מחכים לכם במושב צפרירים בסדנאות בגלריה "קקאדו" סדנאות יחודיות לכל המשפחה . הורים, ילדים, סבים ,סבתות תוכלו לעבור בצותא חויה מיוחדת של יצירה בחיק המשפחה ללא כישורים מוקדמים. אהרון שחר , נגר ומעצב מייסד קקאדו מעביר יחד עם רעות שחר אומנית רב תחומית העוסקת בפיסול ציור , עיצוב ומוסיקה.כאן לא רק שתצרו את המוצר בהנחייתם של שני אומנים אלה כי אם תצבעו ותעצבו אותו עד לכדי מוצר מוגמר.
זוג האומנים יארגן לכם סדנה חויתית המתאימה למשפחה שלמה  . ולא רק. העלו
אהרון  שהוא מורה דרך מוסמך יקח אתכם לטיול בלתי נזכח באיזור יואב יהודה. יספר לכם סיפורים מרתקים ויחשוף אתכם למקומות נדירים ועתיקים הסמוכים לגלריה  שבצפרירים.
הטיולים שהם בני שעתיים עד יום שלם יאפשרו לכם בחירה נכון ואיזון נכון בין חווית היצירה ויציאה אל הטבע בין נופי פריחה מרהיבים. כל איזור מטה יהודה לבש ירוק. 
בטיולי באיזור הכל כך פורח ויפה בעונה זו של השנה חשתי לרגע כאילו אני נמצאת בארץ אחרת. אבל לא . כל היופי הזה הוא שלנו וקרוב לליבנו.
קחו את המשפחה וצאו לדרך. אין ספק שתחוו חוויה מיוחדת במינה שתעצים את היחסים ביניכם . תחזק קשרים משפחתיים כי כל חויה כזו מסייעת לתעצומות הנפש, מגבשת ומעדנת.
קקאדו -מושב צפרירים:
אהרון ורעות שחר:
02-9998922
052-3477476
052-8625271


 

תיאטרון בית מזיאתיאטרון האינקובטור.


תיאטרון הקרון.

תיאטרון הקרון מציע סדנאות יצירה בזום ,הצגות, שעת סיפור ומפגשים עם אומנים ויוצרים.
15-20 ש"ח
מנוי
 • מנוי ילד ₪135
 • מנוי מבוגר ₪100
 • מנוי סבא/סבתא ₪80
המנוי מעניק כניסה לארבע הצגות באולם הבית לבחירה​ כולל הצגות מרפרטואר הקרון,
הצגות אורחות, אירועים, מבצעים מיוחדים והנחות בפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות בירושלים
 • מנוי תיאטרון סיפור ₪120

המנוי מעניק כניסה זוגית (מבוגר + ילד) לארבע תיאטרוני סיפור באולם הבית לבחירה

ניתן לרכוש מנויים רק בקופת תיאטרון הקרון לפני המופע

הזמנת מקומות בתיאום מראש במייל או בטלפון  שלוחה 111  02-5618514 kupa@traintheater.co.il |  


תיאטרון ניסן נתיב.
מוזיאונים ובתי אומנים.מוזאון אסירי המחתרות.


המוזיאון שוכן במבנה "אכסניית הצלייניות הרוסיות" שנבנה בשנות השישים של המאה ה-19 כחלק מ"מגרש הרוסים". האכסניה הוסבה בתקופת שלטון המנדט הבריטי (1948-1917) לבית הסוהר הבריטי המרכזי - בו נכלאו לצד אסירים פליליים גם מאות לוחמי המחתרות - ה"הגנה", אצ"ל ולח"י שנתפסו בידי הבריטים בפעולות שונות במאבקם נגד השלטון הזר.


בית הכלא שוחזר והפך למוזיאון, המתאר באמצעות סיפורם הייחודי של אסירי המחתרות את מאבק היישוב להקמת המדינה.


במוזיאון אסירי המחתרות – ירושלים המבקרים מתחקים, אחר חיי אסירי המחתרות ואחר מאורעות תקופת שלטון המנדט הבריטי (1948-1917). הסיור במוזיאון כולל בין היתר, ביקור ב"חדר הבריחה", תא "בית-הכנסת", הצינוקים וחדר הגרדום - המגולל את פרשת גבורתם והקרבתם של מאיר פיינשטיין ומשה ברזני.
שעות הפתיחה:
· ימים א' - ה' 09:00 - 17:00

דמי כניסה:
מבוגר- 15 שקלים
ילד (5-18)/אזרח ותיק/ סטודנט- 10 ש"ח
חיילים/שוטרים/אנשי כוחות הביטחון- הכניסה חינם
התשלום במזומן או בצ׳ק בלבד.
מוזאון ארצות המקרא.

ימים ושעות פעילות מעודכנים, החל מ-14.3.21: 
ראשון-שלישי, חמישי 9:30-17:00  | ד' 9:30-20:00  | שבת 10:00-16:00 
בימי רביעי ושבת ילדים נכנסים חינם!


סיורים מודרכים בעברית מדי יום, ללא תוספת תשלום לדמי הכניסה
ימים ראשון-רביעי בשעה 11:00 | ימי רביעי סיור נוסף בשעה 17:00 | שבת בשעה 11:30 (החל מ-14.3)

הכניסה וההשתתפות בפעילויות בהזמנה מראש בלבד.


לפרטים ולרכישת כרטיסים >>>

IMG_5583
צילום: פאולה אבוקסיס

שעת סיפור תיאטרון במוזיאון

ימי רביעי בשעה 17:00

IMG_5583
בתמונה: כריכת האפוס האתיופי הלאומי "כברה נגסט" (כבוד המלכים), המתאר את סיפור אהבתם של המלך שלמה ומלכת שבא.

יצירה מוזיאונית בבית
מגלגלים חותמות - סדנה מקסימה ליצירת חותמת גליל אישית
חידת הספינקס - חדר בריחה מקוון לכל המשפחה 
IMG_5583


מנויים ועוקבים יקרים,
אנו שמחים לבשר כי המוזיאון פותח את שעריו לקבלת קבוצות בהתאם להנחיות התו הסגול.
ניתן לתאם מגוון סיורים והדרכות בתצוגת הקבע ובתערוכות המיוחדות שלנו.
נשמח לראותכם!
 
הביקור במוזיאון הינו בתיאום מראש בלבד.
לפרטים ולתאום ביקור: 02-5955305
לצפייה ברשת! מתכון ל "מקפה פול"
ועוד מתכונים מקראיים במסגרת סדרת סרטוני "Tasty" בהפקת המוזיאון
____________...
כולם יודעים שאת הפלאפל, שנחשב היום למאכל הלאומי של ישראל, נהוג להכין מגרגירי חומוס טחונים. במצרים, היו אלו דווקא גרגירי הפול ששימשו חומר הגלם המרכזי להכנת הכדורים האהובים.

ממצאים ארכיאולוגיים-בוטניים חשפו כי בעת העתיקה פול ועדשים היו נפוצים בארץ ישראל, בניגוד לשדות החומוס שהיו נאכלים על ידי פטריית האַסכּוֹכִיטָה בעידן טרום הריסוסים.
במשנה במסכת סוכה (ב', ט') קבעו חז"ל כי ברגע שממרח פול (המִקפָּה) התקלקל והסריח ממי הגשמים שחדרו לתוכו – סימן שהגשם חזק ומותר לעזוב את הסוכה. מכיוון שהכול הכירו אז את הסימן, שעל פיו קבעו את ההלכה – אפשר לומר שהממרח היה מאכל לאומי.

אתם מוזמנים לצפות במתכון מקראי אותנטי ל"ביסארה" - ממרח פול מתובל, ובמתכונים מקראיים נוספים מאת ד"ר טובה דיקשטיין, חוקרת הקולינריה המקראית.לגילאי 4-8 | ילד: 22 ש"ח | מבוגר מלווה: 22 ש"ח | שלושה ילדים: 55 ש"ח | מנוי מוזאון: חינם


 

מידע כללי

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים הממוקם בשדרת המוזאונים בגבעת רם, מול כנסת ישראל, הוא מוזיאון לעתיקות ולהיסטוריה. המוזיאון נחשב למוזיאון היחיד בעולם המציג מנקודת מבט תנכ"ית את ההיסטוריה של ארצות ועמים הנזכרים בתנ"ך דוגמת הבבלים, הפרסים והמצרים. בתערוכות הקבע מוצגים אלפי פריטים הפורשים אלפי שנות היסטוריה, משחר האנושות ועד לראשית הנצרות, המהווים יחדיו את אחד האוספים החשובים והמרתקים בתחום. ד"ר בורובסקי, מייסד המוזיאון ובעל החזון, חלם להקים מרכז בעל משאבי למידה ייחודיים, בו יבקרו בני כל הדתות כדי ללמוד על ההיסטוריה המקראית ועל מורשת התנ"ך. לפיכך אסף במשך למעלה מ- 50 שנה אוסף חפצי אמנות מהמזרח הקרוב הקדום, שערכם לא יסולא בפז. מאז פתיחתו בשנת 1992, זכה המוזיאון להכרה בינלאומית כמרכז אוניברסלי לתרבות ולחינוך והוא מקיים, בין השאר, תכניות חינוך חדשניות לתלמידי בתי ספר, הרצאות שבועיות וקורסים למבוגרים, תכניות מיוחדות לכל המשפחה בחגים ובחופשות וכמובן תערוכות מתחלפות בנושאים שונים.

רחוב סטפן וייז 21, קריית המוזאונים, ירושלים

v      שעות פתיחת המוזיאון: ימים א', ב', ג', ה' 9:30 – 17:30 | יום ד' 9:30 – 21:30  
יום ו', ש' וערבי חג 10:00 – 14:00 | חג: סגור | www.blmj.org  02-561106 | 
v      מחירי כניסה למוזיאון – מבוגר: 44 ₪, ילד (18-5)/ סטודנט/ חייל/ נכה/ עולה חדש/ אזרח ותיק: 22 ₪. אזרח ותיק תושב חו"ל: 35 ₪.
בימי רביעי החל מהשעה 16:00 ובשבתות הכניסה לילדים ללא תשלום! באדיבות אגודת הידידים של המוזיאון.

v      שימו לב: בשל שינויים בהסדרי החניה בחניון המשותף למוזיאון ארצות המקרא ומוזיאון ישראל, יורשו לחנות בחניה רק מבקרי המוזיאונים, ויידרשו להציג כרטיס כניסה עם היציאה מהמוזיאון.

v      הטבות למבקרי מוזיאון ישראל, המדע וארצות המקרא – ביקור באחד המוזיאונים מזכה בהנחה משמעותית, בטווח זמן של שבוע. כל תכניות המוזיאון ניתנות לשינוי.
פעילות חווייתית לכל המשפחה בעקבות אוצרות העולם העתיק. ימי שבת בשעות 14:00-10:00 

כניסה למוזאון לילדים חינם. מתאים גם למשפחות שומרות שבת
בעזרת חידות, סודות ורמזים נתקדם בין תחנות, נעבור בין אימפריות קדומות ונחפש את האוצר העתיק!
 
תעלומה במוזאון ימי שבת 14:00-10:00  לגילאי 6-12 | מחיר פעילות: 25 ₪

בעזרת "ספר הרפתקאות" ומפה יוצאים הילדים לחפש את חפציה האבודים של הנסיכה הפרסית שירין. 


סיורים מודרכים במוזיאון (כולל הדרכה בתערוכה "תימן משבא לירושלים")
ימים א-ו - אנגלית ב-10:30 | עברית ב-11:00  סיורים נוספים בימי ד' - אנגלית ב-17:30 | עברית ב-18:00 בשבת - עברית ב-11:30


הצטרפו לפעילות חדשה לכל המשפחה בעקבות דמויות מופלאות!

שבת | 10:00 – 14:00 | הכניסה לילדים ולפעילות ללא תשלום 
הדרכה עצמית בגלריות. מתאים גם למשפחות שומרות שבת.

אנשי מלוכה וכשפים מזמינים אתכם למסע מופלא בעקבות החפצים האבודים! הפעילות מציעה חוויה מיוחדת במוזאון לכל המשפחה בעקבות דמויות מרתקות, חידות ומשימות. בעזרת ערכה מיוחדת תחפשו תכשיטים נוצצים, כלי ציד ונגינה שאבדו בארמון, תפענחו לחשים עתיקים, פפירוסים מסתוריים ותתחמקו ממלכודת שדים!

לפרטים נוספים >>


 סטארט-אפ ארצות המקרא

תצוגה אינטראקטיבית המתחקה אחר שורשי החדשנות הישראלית
בקרב תרבויות המזרח הקדום ובאזורנו שנחשב ל "ערש הציוויליזציה"
זמינה עכשיו לקהל הרחב, ליחידים ולקבוצות

 


מוזיאון המדע ע"ש ברנרד בלומפילד בירושלים.


חוזרים לשעות הפעילות הרגילות:
ימים ב'-ה': 10:00 – 18:00, יום ו' : 10:00 – 14:00, שבת: 10:00 – 17:00
 
סרט תלת ממד חדש
חדש! 'המסע של בנג'י' סרט מרהיב ומרגש בתלת ממד. 
קרא עוד...


 
שימו לב:
- הביקור במוזיאון כרוך בתשלום. 

- הכרטיס כולל שלל פעילויות, תערוכות, מיצגים וסדנאות המתאימות לכל המשפחה. (למעט סרט בתלת ממד או אם צוין אחרת).

- ביקור ילדים במוזיאון אך ורק בליווי מבוגר מלווה או אחים גדולים בגיל 16 ומעלה.


 
     

 

כרטיסים בהנחה למועדוני לקוחות:

לקוחות כרטיסי האשראי -  ההנחה תינתן במעמד הקופה עם קבלת קוד מחברת האשראי שלכם.
 
דרך מועדוני הלקוחות יש לרכוש כרטיסים מראש -
 
הסתדרות המורים, סילבר חברת חשמל, חבר, קרנות השוטרים, מועדון טוב, מועדון שלך, מגה לאן. 
 
 
הטבה מיוחדת לאזרחים ותיקים בימי שלישי: ימות השנה: 15 ש"ח.  
 

למחזיקי כרטיסי "ירושלמי" - 20% הנחה. פרטים נוספים באתר כרטיס תושב ירושלמי:
 

  מנוי שנתי למוזיאון - כניסה חופשית למשך שנה!

לפרטים המלאים על הטבות למנויים ורכישת מנוי ראו בדף המנויים באתר המוזיאון.

מנויים לועדי עובדים:
ועדי עובדים בחברות וארגונים שונים יכולים לרכוש מנויים בהנחה באופן מרוכז.
אפשרויות לרכישת מנוי
 • בקופת המוזיאון
 • בטלפון לקופת המוזיאון - תשלום בכרטיס אשראי

 

נגישות
 נגיש לבעלי מוגבלות פיזית   נגיש לכבדי ראיה   נגיש לכבדי שמיעה
המוזיאון נגיש לאנשים עם מוגבלות פיסית, ניתן לשאול כיסא גלגלים כנגד פיקדון (פרטים בקופה).
 במוזיאון מותקנות מערכות עזר לכבדי שמיעה. לכבדי ראייה: המוצגים במוזיאון הינם אינטראקטיביים וניתנים למישוש. 
בשיתוף עם הקרן לפיתוח שירותים לנכים של המוסד לביטוח לאומי ומשרד התיירות, באמצעות החברה הממשלתית לתיירות.

 

פרטים נוספים בטל' 02-6544888 /  www.mada.org.il

 

..ובילוי נחמד וחכם עם הילדים בבית:

בבית עם הילדים
בדרך אל המטרה :

קרא עוד...

 

בבית עם הילדים
לאוזנייך בלבד!  אנחנו רגילים לשמוע צלילים שעברים דרך האוויר. מה קורה כשצלילים עוברים ישירות דרך הגולגולת? 

 

ימים ושעות פתיחת המוזיאון: 
שני -חמישי 18:00-10:00
שישי 14:00-10:00 
שבת 15:00-10:00

מוזיאון המחתרות.


מוזיאון זה נמצא במרכז ירושלים ועוסק במאבק להקמת המדינה תוך סיפורם של אסירי ההגנה, האצ"ל והלח"י שריצו עונשי מאסר במקום.
מוזיאון אסירי המחתרות בירושלים שייך ליחידת המוזאונים של משרד הביטחון. 
במוזיאון יש סירטונים המציגים את הנושא, ישנן סדנאות יצירה לילדים והדרכות בחודש אוגוסט ובחגים ובנוסף משחק משפחתי הנקרא 'מסתורין במסדרונות הכלא'.
הכניסה למוזיאון עולה 10 שקלים לילד (מגיל 5-18) ולאזרח ותיק ו15 שקלים למבוגר.
תכניו של המקום מתאימים לילדים מגיל שבע ומעלה.


למידע אודות המוזיאון : http://hamachtarot.blogspot.com/


מוזיאון הרצל.

WhatsApp_Ima...
מרכז הרצל פועל בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

הירשמו כבר היום לסיור מרתק בהר הרצל.

מיועד לבודדים וקבוצות של עד 19 איש
במחיר מיוחד של 10 שקל לאדם.

לפרטים נוספים ולתיאום סיור  2843*

ידיעון מרץ 2021
אדר-ניסן תשפ"א
חברות וחברים שלום רב,

אנו ממשיכים בתהליך החזרה לשגרה
ובהתאם להנחיות - הביקורים במוזיאון 
והסיורים המיוחדים בהר הרצל
יכולים להכי כמות גדולה יותר של משתתפים.
מחכים לכם!

חודש גדוש בפעילויות לפנינו - החל באירוע שבוע האשה
ועד לחג הפסח שכבר מעבר לפינה...

שמרו על קשר והתעדכנו אודות הפעילויות  - באתר, בפייסבוק, באינסטגרם, ביו-טיוב וכמובן במייל או בטלפון.

צפייה מהנה ולהתראות בקרוב, 
 עודד, שלומית, סיגי, אורית, אורלי, אורית, אדל וכל צוות ההדרכה
____________...
____________14

____________...
____________...
125_________...
לציון 125 שנה ליציאת הספר "מדינת היהודים"
יצאנו בפרויקט נרחב ובהשתתפות אנשי ציבור, רוח ותרבות רבים אשר כתבו את התייחסותם לחזון המוצג בספר והרלוונטיות שלו לימינו אנו.
בין הכותבים: נשיא המדינה - ראובן ריבלין, יו"ר מרכז הרצל - טובה דורפמן, ראשי מפלגות, פעילי חברה, זמרים, ראשי שלטון מקומי ועוד.
כל המאמרים פורסמו בפייסבוק ובאתר מרכז הרצל.
חלקם אף פורסם בדף הראשי של העיתון "ידיעות אחרונות" (תמונה משמאל)

 
תרבות יום א' במרכז הרצל 

במלאת 18 שנים לנפילת האסטרונאוט אילן רמון שוחחנו עם רן ליבנה - מנכ"ל מקרן רמון על חדשנות ופריצת גבולות.

לרגל 125 שנה לצאת ספרו המכונן של ד"ר בנימין זאב הרצל מדינת היהודים - הציגו נציגי המפלגות השונות את משנתם הפוליטית והלימתה עם חזון המדינה כפי שראה הרצל.
הפאנל המרתק נערך בהנחיית העיתונאית טל שניידר

לציון יום פטירתה של המנהיגה הציונית הנרייטה סאלד למדנו מפי ברברה גולדשטיין - סמנכלי"ת נשות הדסה ומד"ר רחל זורמן - מנכלי"ת מכון הנרייטה סאלד על דמותה של הנרייטה ופעילותה הציונית

את פורים במרכז הרצל חגגנו גם בשידור מיוחד עם האמן דוד הראל שהציג את הרצל באופן הומוריסטי בספר הקומיקס שהוציא לאור הרצלנד. השחקן יאיר להמן מתיאטרון "על הדרך" סיפר על הרצל ואני והסופר יואב אבני מחבר הספר הרצל אמר הציע מה היה קורה אילו... אוגנדה....

 מוזיאון חצר הישוב הישן ע"ש יצחק קפלן. 

לפרטים: 02-6276319, 052-4002478


לכל המשפחה

 שעות פתיחה:

ימי א-ה: 10:00-17:00

ימי ו: 10:00-13:00

 


מוזיאון חצר הישוב הישן ע"ש קפלן

רחוב אור החיים 6, הרובע היהודי

טלפון: 02-6276319, 052-4002478

אתר המוזיאון http://oymuseum.datinet.co.il


פעילות משותפת לסבים ונכדים: 

מוזיאון חצר הישוב הישן ע"ש יצחק קפלן נמצא בבית עתיק בן 500 שנה ברובע היהודי בירושלים. 

המוזיאון מאפשר הצצה נדירה על הווי החיים של אנשי הישוב הישן בירושלים. 

מבעד לחפצים עולה סיפורם של בעליהם וקורם עור וגידים: על נישואין ולידה, על שמחות ועצב, על התמודדות יומיומית עם קשיי החיים, ההסתפקות במועט והאמונה בבורא עולם. 

בחופשות מערכת החינוך מתקיימת במוזיאון פעילות חווייתית לכל המשפחה: סיור מודרך, תאטרון, שעת סיפור, משחקים מהימים בהם סבא וסבתא היו ילדים, תחפושות, ועוד הפתעות. 

עלות למשפחה: 40 ₪ 

לפרטים:02-6276319, 052-4002478 


אתר המוזיאון http://oymuseum.datinet.co.il

שעות פתיחת המוזיאון | נובמבר בימים א-ה: 17:00-10:00 , יום ו: 13:00-10:00 ;
דצמבר-ינואר בימים א-ה: בשעות 15:00-10:00 , יום ו: 13:00-10:00
עיריית ירושלים אגף תרבות עיריית ירושלים ארכיון העיר חזון ומעש

מוזיאון ידידי ישראל.


פעילות לכל המשפחה בזמן משבר הקורונה:

סיור וירטואלי במוזיאון ידידי ישראל

בזמן שמשבר הקורונה פוקד את העולם, מוזיאון ידידי ישראל מזמין את הקהל הרחב, הורים וילדים, ליהנות מסיור וירטואלי במוזיאון וללא עלות. דרך המחשב, הנייד או הטאבלט, הגולשים יחשפו למסע מרתק אחורה בזמן, לסיפורים מרגשים על ידידי ישראל לדורותיהם, ולקשר המתחזק לאורך השנים בין עמים שונים ויהודים מסביב לעולם.


הסיור הוירטואלי מוצג ב-15 שפות שונות ומתאים לגילאי 7 ומעלה.

ניתן להיכנס לסיור בלינק: http://www.fozhc.net/ 

או לכתוב בחיפוש בדפדפן "סיור וירטואלי במוזיאון ידידי ישראל"


מוזיאון ידידי ישראל נשמע להנחיות החדשות הנוגעות לוירוס הקורונה, ובימים אלו ייסגר עד להודעה חדשה. המוזיאון מזמין את הקהל הרחב לעקוב אחריו ברשתות החברתיות ולהישאר מעודכן בתכנים המגוונים שנשתף.

אינסטגרם: fozmuseum.official

דף הפייסבוק: FOZ - Friends of Zion Museum


מוזיאון ידידי ישראל מציג עשרות מיצגים בטכנולוגיות המתקדמות מסוגן בעולם, בניהם מייצגים מתחלפים שלכל אחד מאפיינים כמו מסכי מגע, אלמנטים אור קוליים וטכנולוגיות אור המכוונות לפי תנועות המבקרים. המבקרים ייחשפו לסיפורם של ידידנו מעמים שונים בעולם, שסייעו לעם היהודי ולקידום הקמתה של מדינת ישראל, כדוגמת: אורד וינגייט, המלכה ויקטוריה, ראול ולנברג, אוסקר שינלדר ועוד.

אל המוזיאון מגיעים מדי שנה מאות אלפי תיירים מהארץ ומחו"ל, בניהם גם מנהיגי עולם, שגרירים, ספורטאים וסלבריטאים. למוזיאון, כ-68 מיליון חברים בפייסבוק, אינסטגרם וטוויטר, מה שהופך אותו לאחת הקהילות האינטרנטיות הגדולות בעולם התומכות בישראל, ואחד מהדפים המדורגים כגדולים ביותר בעולם (מקום 37). כבר מההתחלה, המוזיאון שם לו למטרה לפעול לחיזוק הקשר של ישראל עם שאר העולם ולהרחבת מעגל הידידים התומכים בה.אודות מוזיאון ידידי ישראל

מוזיאון ידידי ישראל הוא מוזיאון אינטראקטיבי ייחודי מסוגו בישראל, אשר נפתח לפני כ-4 שנים בלב העיר ירושלים. מייסד המוזיאון הוא ד"ר מייק אוונס, סופר ודמות מובילה בעולם האוונגליסטי. המוזיאון מציג מסע מרתק אחורה בזמן, אל סיפורם של ידידי ישראל לדורותיהם ולקשר המתחזק לאורך השנים בין עמים שונים ויהודים מסביב לעולם. המוזיאון כולל תערוכות ומיצגים בטכנולוגיות המתקדמות מסוגן בעולם, שפותחו במיוחד עבורו (כל הקמתו והעבודה בו היא תוצרת כחול-לבן) לרבות, מסכי מגע, אלמנטים אור קוליים וטכנולוגיות אור המכוונות לפי תנועותיהם של המבקרים.

מוזיאון יהדות איטליה.


_____________0
לחץ לקבלת לגרסה הנגישה
מוזיאון יהדות איטליה | Israel | +972025801144

_____-______...
תמונה שצולמה ביום חנוכת בית הכנסת בשנת 1952, באדיבות המשפחה


מוזיאון יהדות איטליה מזמין אתכם לבקר אותנו.... מהבית !
fb_event2_80...
 ימים ספורים לפני הסגר הראשון פתחנו את התערוכה "הכתר". צוות המוזיאון דאז בראשות יונית קולב והאוצרת ד"ר אנסטזיה בוטיטה עמלו רבות על התערוכה. לצערנו, מאז הפתיחה ועד עתה היה המוזיאון סגור רוב הזמן. לכן, אנחנו שמחים ונרגשים להביא אליכם למחשב הביתי סיור וירטואלי בתערוכה, הכולל גם הצצה לבית הכנסת, סריקות תלת ממד והסברים קצרים על המוצגים.


לינק לתערוכה 'הכתר'

לינק לסיור בבת הכנסת
0025_0
0072_1
0761
לחץ לקבלת לגרסה הנגישה
מוזיאון יהדות איטליה | Israel | +972025801144
נשלח באמצעות תוכנת ActiveTrail

:שעות פתיחת המוזיאון במתכונת החדשה

יום ראשון 10:30 - 16:30

יום שלישי 10:30 - 16:30

יום חמישי 12:00 - 19:00


!שימו לב

יש להגיע במועד ובשעה הנקובה על הכרטיס שרכשתם 
 יש להיכנס למוזיאון עם מסיכה ולשמור על מרחק של שני מטרים בין מבקר למבקר 

בכניסה למוזיאון יימדד החום באמצעות מודד חום אלקטרוני - 

עליכם למלא טופס הצהרת בריאות בכניסתכם למוזיאון 

מבוגר    25 שקלים
ילדים עד גיל 17    15 שקלים
אזרח ותיק   15 שקלים
סטודנט/חייל/שוטר/בעל תעודת נכה   15 שקלים

ילדים עד גיל 5 - חינם

https://www.moija.org/מוזיאון ישראל, ירושלים.

http://www.imjnet.org.il/ 

פותחים מחדש


תערוכות 

1001 דמויות: מסדנתו של יעקב קאופמן


כשיעקב קאופמן רואה חוט ברזל, אטב כביסה או סתם נייר לבן, וכשנקרות בדרכו פיסות עץ שהושלכו מנגרייה או יריעות מתכת שנותרו מאחור, הדמיון שלו מתחיל לפעול במהירות, ומי שעומד לידו יכול לשמוע את הגלגלים מסתובבים בראשו.
 
לפרטים נוספים

תערוכות

כל אנשי המלך: ציורי חצר מצפון הודו 

כ-50 דיוקנאות מחצרות המהראג'ות ההינדואיים והסולטנים המוסלמים והמוגולים ששלטו בצפון-מערב הודו מן המאה ה-16 עד ה-19, מציגים כיצד שימשה אמנות החצר כלי לתיווך מסרים של ריבונות, עוצמה צבאית, ידע ועושר.
 
המשלפרטים נוספים

אנו שמחים לבשר כי המוזיאון ייפתח שוב להנאתכם
ביום שלישי הקרוב, 23.2.2021


מבעד לזכוכית: מפאר ויוקרה לחומר יומיומי

כוסות, בקבוקים ואפילו מעטפת לבניינים... הזכוכית נמצאת סביבנו בכל מקום. ד''ר רות ג'קסון טל, אוצרת לזכוכית עתיקה במוזיאון ישראל, מדגימה מהלך התפתחות תרבותי באמצעות הזכוכית, שהפכה מחומר יוקרתי לחומר יומיומי.
 
לצפייה בסרטון


המוזיאון לאמנות האיסלם.
מוזיאון לאמנות האסלאם

פאנל לציון יום האישה הבינלאומי

"בין שומרי הסף לבעלות בית:
נשים באמנות ואמנות נשית"

על מקומן של נשים יוצרות בעולם האמנות
מפגש זום ללא תשלום לציון יום האישה הבינלאומי
בשיתוף מכון קיברשטיין

האם כל יצירה של אישה היא "יצירה נשית"?
האם יצירה גברית היא תמיד אוניברסלית?

המפגש בהנחיית חמוטל גורי,
עמיתה בכירה במכון קיברשטיין.


משתתפות:
סיגל ברקאי, אוצרת
האמנית מרים ברזסקי
האמנית היאם מוסטפא
ציפי מזרחי, מייסדת ומנהלת "סטודיו משלך"
נדים שיבאן, מנכ"ל המוזיאון לאמנות האסלאם


יום רביעי | 10 במרץ 2021 | בשעה 19:00

השתתפות בהרצאה כרוכה בהרשמה מראש | ההרצאה ללא תשלום


שיחי גלריה וסיורים מודרכים בתערוכה "זמן"

הצטרפו אלינו לשיחי גלריה וסיורים מודרכים בתערוכה "זמן"

בהנחיית אוצרי התערוכה: ערן שביט ושיר מלר ימגוצ'י

  

יום שישי 12.3 | 10:00 | 12:00 | מנחה: ערן שביט

יום שישי 19.3 | 10:00| 12:00 | מנחה: שיר מלר ימגוצ'י

 

ההשתתפות כלולה בדמי הכניסה למוזיאון ומחייבת הזמנת כרטיסים מראש באתר המוזיאון

מספר המשתתפים מוגבל בהתאם להנחיות התו הסגול


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ביקרתם אותנו בפייסבוק? הצטרפו ליותר מ-14,000 עוקבים, דרגו אותנו וקבלו חדשות ועדכונים באופן שוטף. ניתן לעשות זאת כאן.

רוצים לדעת יותר על המוזיאון? היכנסו לאתר

באתר תמצאו מידע נוסף על התערוכות, הפעילויות, הסדנאות ושעות הפתיחה

מוזיאון לאמנות האסלאם

זמן תרבות בזום

המוזיאון לאמנות האסלאם שמח להזמין אתכם למגוון הרצאות מרתקות בהשראת התערוכה "זמן"

--

ההשתתפות בהרצאות היא ללא תשלום

אך כרוכות בהרשמה מראש

 ההרצאות ללא תשלום אך כרוכות בהרשמה מראש 

  להרשמה לחצו ←  

 

ביקרתם אותנו בפייסבוק? הצטרפו ליותר מ-14,000 עוקבים, דרגו אותנו וקבלו חדשות ועדכונים באופן שוטף. ניתן לעשות זאת כאן.

רוצים לדעת יותר על המוזיאון? היכנסו לאתר

באתר תמצאו מידע נוסף על התערוכות, הפעילויות, הסדנאות ושעות הפתיחה

בקרו אותנו גם בפייסבוק | כתובת האתר www.islamicart.co.il

המוזיאון לאמנות האסלאם


       מבוגר: 44 ₪ | אזרח וותיק (בהצגת תעודה): 22 ₪ | ילד: 25 ₪ סטודנט\ית \  חייל\ת \ שוטר\ת \ בעלי תעודת נכה \ מחזיקי הכרטיס הירושלמי : 35 

שעות פתיחת המוזיאון:

ב'- ד' – 10:00 – 15:00

ה' – 10:00 – 19:00

ו' - ש' –  10:00 – 14:00

הכניסה למוזיאון תתאפשר לפי הנחיות התו הסגול:

* הכניסה למוזיאון מוגבלת ל - 150 איש בזמן נתון

 * הכניסה תחייב חבישת מסיכת פנים (מגיל 7 ומעלה), ריחוק חברתי (מרחק 2 מטר)

*חתימה על הצהרת בריאות ומדידת חום 

תמיד בשבילכם,
המוזיאון לאמנות האסלאם

יום ראשון – סגור למבקרים

ימים שני, שליש ורביעי   10:00-15:00

יום חמישי –                12:00-18:00

שישי ושבת –               10:00-14:00

 

לתיאום ביקור קבוצות בטלפון המוזיאון 02-5661291/2

 

הכניסה למוזיאון חינם לילדים

*הפעילויות מתקיימות בהתאם להנחיות התו הסגול

זמן – תערוכה אינטראקטיבית לכל המשפחה


 

כתובת:                                   רח' הפלמ"ח 2, ירושלים (ליד תיאטרון ירושלים)

          טלפון:                          02-5661291/2

         אתר אינטרנט:               www.islamicart.co.il

 

מחיר לכניסה –ילד-25 שקלים

 טלפון: 5661291/2 - 02

מחיר כניסה 25 שקלים לילד


רח’ הפלמ”ח 2

טלפון: 02-5661291

office@iam.org.il      http://www.islamicart.co.il/
מוזיאון מגדל דוד, ירושלים.

כתובת אתר האינטרנט החדש של המוזיאון:

 www.tod.org.il

 

כל המידע באתר המוזיאון ובדף הפייסבוק.

פרטים והזמנת מקומות בטל. 6265333- 02  וגם 2884*  

הזמנת קבוצות למוזיאון ולחיזיון הלילי בטל. 6265327 -02 

הזמנת הדרכות לקבוצות ולמערכת החינוך בטל. 02-6265347

 

שעות פתיחה:

ראשון - חמישי 09:00-16.00   שישי ושבת: 09:00-14:00 

 

תעריפי כניסה למוזיאון  

מבוגר – 40 ₪.   סטודנט- 30 ₪.  אזרח ותיק / נכה – 20 ₪. ילד 18 ₪. חייל- 15 ₪.

 

"שלישי בשלייקס" - אזרחים ותיקים

הכניסה למוזיאון בימי שלישי לגיל השלישי ב-10 שקלים בלבד! 

מחיר השתתפות מיוחד לסיור חפיר וקישלה, במסגרת 'שלישי בשלייקעס': 28 ₪ במקום 35 ₪

 

הדרכות בתצוגת הקבע - בעברית: שני, רביעי, בשעה  10:30

באנגלית: בימים ראשון - חמישי בשעה 11:00  

כלול במחיר הכניסה למוזיאון

 סיור בין ערביים ולעת שקיעה על חומות העיר העתיקה בתצפית אל המבנים, המתחמים והמרחבים 
תעריפי כניסה למוזיאון  

מבוגר – 40 ₪.   סטודנט- 30 ₪.  אזרח ותיק / נכה – 20 ₪. ילד 18 ₪. חייל- 15 ₪.

 

"שלישי בשלייקס" - אזרחים ותיקים

הכניסה למוזיאון בימי שלישי לגיל השלישי ב-10 שקלים בלבד! 

 

לפרטים ולהזמנת כרטיסים: *2884  02-6265333

ובאתר: www.towerofdavid.org.il

 


פעילות בתערוכה לכל המשפחה –  בשעות פעילות המוזאון. כלול במחיר הכניסה 18 ₪ לילד 40 ₪ למבוגר

לסבים גולשי האתר: 35 ש"ח בלבד - נא להודיע בקופות ברכישת הכרטיסים.

ספר פעילות עצמית של משימות ואתגרים לכל המשפחה ינתן למבקרים במצודה ויוביל אתכם בעקבות התערוכה שזכתה לשבחים, "ירושלים: גיליון רפואי". בעזרתה תגלו נסים, קמעות, ספרי רפואה עתיקים וצילומים נפלאים מכל תקופותיה של העיר. מתאים לילדים והורים.


עיר  דוד.נוער (עד גיל 18) 30 ₪

סטודנטים בהצגת תעודה 45 ₪

קניה מוקדמת באתר 50 ₪

בערב האירוע 65 ₪

לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים מוזלת מראש 6033*


מרכזי מבקרים.


מרכז מורשת בגין.

שימו לב! המוזיאון פתוח בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולתו הסגול.
חובה לתאם ביקור במוזיאון מראש.
בעת ההגעה למקום תידרש בדיקת חום וחתימה על הצהרת בריאות של כל המשתתפים.
הסיור מוגבל בכמות המשתתפים על מנת לשמור על ריחוק מתאים בין המשתתפים.
לסיורים בשפות זרות מומלץ להביא אוזניות אישיות.
להזמנות – 02-5652018
שעות פתיחה
ימים א, ב, ד, ה, בשעות 9:00-16:30;
יום ג' 9:00-19:00;
יום ו' 9:00-12:30
מחירים
מבוגר: 25 ₪
אזרח ותיק, סטודנט, חייל, ילד: 20 ₪
משפחה: זוג + ילד 1 – 65 ₪
זוג + 2 ילדים: 70 ₪ כל ילד נוסף: 15 ₪
מבקר בקבוצה מעל 20 איש: 15 ₪ (גודל קבוצה עד 25 איש).

* הביקור במוזיאון בתיאום מראש בלבד

המירוץ לחירות.

חושבים שהמשפחה שלכם מכירה היטב את ההיסטוריה? מוכנים לרוץ? אז צאו לדרך!

באמצעות מכשיר הטלפון תקבלו משימות וחידות שיובילו אתכם מתחנה לתחנה. ההזנקה ממרכז מורשת בגין לאורך כל היום ובאופן עצמאי. המשפחה המהירה ביותר תזכה בפרס.

המירוץ מתקיים במסגרת משפחתית עצמאית בסביבת המרכז

מתי –
31.8 – 9, ימים א' – ה' ׀ מדי שעה בין השעות 9:00-17:00
עלות –
15 ₪ למשפחה 

*הפעילות מומלצת מגיל 8 ומעלה   *ניתן לשלב עם ביקור במוזיאון

משחק משימות משפחתי.

צאו לסיור משפחתי (עצמאי) עם חוברת ובה כתבי חידה על פעולות המחתרות בתקופת המנדט הבריטי.
שיתוף פעולה משפחתי וחיפוש אחר התשובות ברחבי אתרי הסיור יוביל אתכם לגלות את סודות המחתרות.

המשחק מתקיים במסגרת משפחתית עצמאית בסביבת המרכז 

מתי –
31.8 – 9  ׀  ימים א' – ה'  ׀ בין השעות 9:00-17:00
עלות –
15 ₪ לערכה משפחתית
*הפעילות מומלצת מגיל 8 ומעלה
*ניתן לשלב עם ביקור במוזיאון


המחתרת חוזרת!
סיור תיאטרלי בימין משה ובסביבת מרכז מורשת בגין. לאורך הסיור נפגוש דמויות שונות מתקופת המחתרת ונשמע סיפורים מרתקים על התקופה.

הסיור מתקיים בקבוצות של עד 20 איש באוויר הפתוח (ללא כניסה לאתרים)

מתי –
31.8 – 9  ׀  ימים א', ג', ה'  ׀  יציאה ממרכז בגין בשעה 18:00
עלות –
35 ₪ למשתתף 

* הפעילות מומלצת מגיל 8 ומעלה   * ניתן לשלב עם ביקור במוזיאון


מפצחים את התיבה.

אוצר נדיר בעל חשיבות היסטורית עצומה וערך כספי רב נגנב מארכיון מרכז מורשת בגין.
בואו לפצח את התעלומה ולמצוא את האוצר. אז אם אתם בעלי תושיה, מוח יצירתי, מעולים בפתרון חידות ואלופים בעבודת צוות, אנחנו מחכים לעזרתכם!

ההרשמה לאתגר הבריחה במסגרת משפחתית (כל משפחה בחדר)

מתי –
31.8 – 9, ימים א' – ה' ׀ מדי שעה בין השעות 10:00-17:30
עלות –
140 ₪ למשפחה (עד 8 איש)

*הפעילות מומלצת מגיל 8 ומעלה   *ניתן לשלב עם ביקור במוזיאון

 

Comments