רעיונות לימי הולדת

ארגון ימי ההולדת הוא בדרך כלל התפקיד של ההורים, אבל לעתים גם הסבים מתבקשים לעזור. כאן אני מציעה לכם מספר רעיונות. את כולם ניסיתי על בשרן של בנותינו, בזמנו, ושל נכדינו.

חלקם מוצלחים יותר, חלקם מצליחים רק בתנאי שהילדים לא רק משתתפים, אלא גם משתפים פעולה.

אני מציעה להתחיל תמיד ממשחקים שבהם משתתפים כולם, כדי לשבור את הקרח. לאחר שהילדים מרגישים חופשיים, אפשר לעבור גם למשחקים לזוגות או לבודדים.

אני יוצאת מתוך הנחה שחשוב לארגן ימי הולדת כל החיים, אבל החל מגיל 12 מתחילים לחגוג בת מצווה, בגיל 13 בר מצווה ואחר-כך הם כבר יודעים לבד – או, לפחות, חושבים שהם יודעים לבד – איך הם רוצים לחגוג.

כמובן שאפשר להעביר משחק מגיל מסוים לגיל אחר, כך שהמאגר די גדול.

גם למבוגרים מותר לשמוח ולחגוג - ועל כך תמצאו סידרת מאמרים בקבצים המצורפים בתחתית העמוד הזה.

. טיפים לחיסכון בארגון ימי ההולדת

. החלטנו לרכז עבורכם כמה מהטיפים השימושיים והמועילים יותר בחיסכון חגיגת יום ההולדת של הילדים

· חגגו יום הולדת עם ילד נוסף מהגן או הכתה כך הוצאות החגיגה יתחלקו ל 2. אך הקפידו לא להוסיף ילד שלישי לחגיגה כדי שכל ילד יום הולדת ירגיש את מלוא החוויה ויקבל את כל תשומת הלב הראויה.ו

· בבחירת מפעילת יום ההולדת הקפידו לערוך סקר שוק בין המפעילים השונים, ויותר חשוב מכך שימו לב לפרטים אותם אתם מקבלים או לא מקבלים – המחיר הנמוך הוא לא האינדיקציה היחידה- קיימים גם גורמים נוספים כמו: כמה מפעילים מגיעים, האם המחיר .כולל מע"מ, האם המחיר כולל פרסים לכל הילדים, מה אורך ההפעלה ועוד

· אם בחרתם בסגנון מוגדר להפעלת יום הולדת כמו הפעלה ליום הולדת פיראטים או יום הולדת בסגנון גיבורי על. הקפידו לבדוק עם מפעילת יום ההולדת אילו אביזרים היא מביאה איתה לצורך קישוט חלל החדר – ייתכן ולא תצטרכו לקנות ציוד נלווה אם המפעילה היא זאת שמביאה אותו. אובייקט קישוט נלווה לסגנון הפעלה הוא דגל הפיראטים למשל.

· אם מזג האוויר מאפשר ונעים, ניתן לחגוג את הפעלת יום ההולדת לילדים בחוץ, במדשאה או בפארק כך ניתן לחסוך עלויות של השכרת מקום ליום הולדת.

· אם מזג האוויר אינו מאפשר לחגוג הפעלת יום הולדת בחוץ בין אם בחום הקיץ או ביום הולדת חורף חפשו מפעילה ליום הולדת באזורכם שכוללת הפעלת יום הולדת ומקום יום הולדת במחיר מוזל – לרוב המפעילים יש הסכמים עם בעלי מקומות לחגיגת ימי הולדת. כך גם תחסכו מעצמכם התעסקות עם ספק נוסף.